Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelské úrady nariadili evakuáciu ďalších obcí pri hranici s Libanonom

Obyvatelia evakuovaných obcí žijú v štátom financovaných hosťovských domoch.

22.10.2023 (SITA.sk) – Izraelské ministerstvo obrany a izraelská armáda v nedeľu oznámili rozšírenie evakuačného plánu pre obce na severe krajiny pri hranici s Libanonom. Ako informuje spravodajský portál BBC, týka sa to 14 obcí.

Už v pondelok úrady nariadili evakuáciu 28 obcí, aby sa „znížila ujma civilistom“ a poskytla izraelskej armáde „sloboda konania, ak je to potrebné“. Obyvatelia evakuovaných obcí žijú v štátom financovaných hosťovských domoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Evakuácie Izrael nariadil pre stúpajúce napätie v pohraničí v čase vojny s palestínskym militantným hnutím Hamas. V Libanone pôsobí militantná skupina Hizballáh a počas ostatných pár týždňov rakety z Libanonu zasiahli obce v Izraeli. Izraelská armáda varovala Hizballáh, že hrá „veľmi nebezpečnú hru“.

Viac k témam: Hizballáh, Izraelsko-palestínsky konflikt, Militanti, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Izraelské úrady nariadili evakuáciu ďalších obcí pri hranici s Libanonom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií