Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelský premiér odmieta dočasné prímerie, kým Hamas neprepustí všetkých rukojemníkov

Izraelský premiér Netanjahu bude pokračovať v zničujúcej vojenskej ofenzíve.

3.11.2023 (SITA.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vylúčil dočasné prímerie v Pásme Gazy a uviedol, že bude pokračovať v zničujúcej vojenskej ofenzíve, kým nebudú prepustení rukojemníci zadržiavaní militantnou skupinou Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Netanjahu to povedal krátko po piatkovom stretnutí s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom, ktorý naliehal na Izrael, aby dočasne prerušil ofenzívu na zlepšenie humanitárnych podmienok v Pásme Gazy. Izraelská armáda naďalej „uťahuje skrutky“ pri obkľúčení mesta Gaza.

Blinken tiež vyzval Izrael, aby urobil viac pre ochranu civilistov pred jeho útokmi. Netanjahu vo vyhlásení uviedol, že Izrael sa nezastaví a odmieta dočasné prímerie, kým Hamas neprepustí všetkých rukojemníkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Hamas pri útoku zo 7. októbra, ktorý spustil vojnu medzi Izraelom a týmto hnutím, uniesol približne 240 ľudí. Útok zabil asi 1 400 ľudí na izraelskej strane, zatiaľ čo v Pásme Gazy prišlo o život viac ako 9 200 Palestínčanov.

Viac k témam: americký minister zahraničných vecí, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Rukojemníci, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izraelský premiér odmieta dočasné prímerie, kým Hamas neprepustí všetkých rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií