Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelský útok na tábor v Rafahu bola „tragická chyba“, tvrdí Netanjahu

Izraelský úder na tábor pre vysídlených ľudí v meste Rafah na juhu Pásma Gazy, ktorý pripravil o život najmenej 45 ľudí, bola „tragická chyba“.

27.5.2024 (SITA.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu priznal, že izraelský úder na tábor pre vysídlených ľudí v meste Rafah na juhu Pásma Gazy, ktorý pripravil o život najmenej 45 ľudí, bola „tragická chyba“.

Útok vyšetrujú

V pondelňajšom prejave pred parlamentom uviedol, že Izrael vyšetruje útok, ktorý nastal v nedeľu večer.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Úrady v Pásme Gazy a zdravotníci povedali, že útok zasiahol tábor pre vysídlených, ktorý Izrael označil za „bezpečnú zónu“. Izraelské sily predtým uviedli, že bombardovali militantný areál v oblasti a zabili dvoch popredných predstaviteľov Hamasu.

Medzinárodná kritika

Izrael čelí rastúcej medzinárodnej kritike za svoju vojnu s Hamasom, pričom dokonca aj niektorí z jeho najbližších spojencov, najmä Spojené štáty, vyjadrujú pobúrenie nad množstvom zabitých civilistov. Izrael trvá na tom, že dodržiava medzinárodné právo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Nedeľný večerný útok, ktorý sa zdal byť jedným z najsmrteľnejších, zvýšil celkový počet palestínskych obetí vo vojne na viac ako 36-tisíc, uviedlo ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy, ktoré vo svojich údajoch nerozlišuje medzi bojovníkmi a nebojovníkmi.

Viac k témam: Civilisti, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér
Zdroj: SITA.sk – Izraelský útok na tábor v Rafahu bola „tragická chyba“, tvrdí Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií