Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jameson oslavuje zručnosť svojich majstrov

Značka Jameson odhaľuje The Whiskey Makers Series – úplne nový rad prémiových írskych whiskey, vzdávajúci hold zručnosti ľudí a remeslám stojacich za vznikom whiskey Jameson.

Tri nové druhy whiskey Jameson, na ktorých spolupracovali traja dôležití muži z pálenice Midleton Distillery – tí dostali príležitosť osláviť svoje remeslo pomenovaním edície po svojich obľúbených nástrojoch. Brian Nation, hlavný liehovarník; Ger Buckley, hlavný debnár, a Billy Leighton, majster v miešaní whiskey predstavujú: The Distiller ‚s Safe, The Cooper‘ s Croze a The Blender ‚s Dog.

4 10

„Uvedenie Jameson The Whiskey Makers Series je výnimočným krokom, vďaka ktorému môžeme osláviť tých, ktorí vytvárajú a zdokonaľujú značku Jameson každý deň. Veríme, že tieto novinky zaujmú a budú inšpirovať milovníkov whiskey k objavovaniu ručne vedených procesov, ktoré dodnes zostávajú v srdci pálenice Jameson,“ hovorí Martin Rusko, brand manažér značky Jameson zo spoločnosti Pernod Ricard Slovakia, ktorá značku distribuuje na slovenský trh.

Hlavný liehovarník Brian Nation je od roku 2013 nástupcom Barryho Crocketta, ktorý pracoval v pálenici úctyhodných 47 rokov. Jeho stáčanie je dokonalým príkladom tzv. copper pot-still destilátu, teda whiskey vyrábanej technikou tradičného destilovania v malých medených kotloch. Brian so svojím puristickým pohľadom na výrobu whiskey skúma vplyv medi na novovznikajúci spirit. Výsledná whiskey Jameson The Distiller ‚s Safe v sebe nesie výraznú sladkosť jačmenného sladu a príjemné tóny marhule, škorice a melónu.

3

Whiskey Jameson The Cooper ‚s Croze je ukážkou dôležitej úlohy hlavného debnára Gera Buckleyho a preskúmava vplyv, ktorý má zrenie v sudoch na výslednú podobu whiskey. Výsledná miešaná whiskey je vyzretá v troch typoch sudov: z amerického bieleho duba, v ktorých ešte nezrel žiadny iný alkohol, ďalej v použitých sudoch po bourbone a v sudoch po sherry z európskeho duba. Tieto kombinácie dodávajú whiskey vanilkovú sladkosť, bohatú ovocnú chuť a harmóniu kvetinových a korenistých tónov. Ger Buckley ku svojej whiskey dodáva: „Ako piaty z generácie debnárov som vytvoril The Cooper ‚s Croze, aby som oslávil svoju lásku k drevu a jeho ohromnej všestrannosti.“

Tretia whiskey, Jameson The Blender ‚s Dog, je oslavou zručnosti Master Blendera – majstra v miešaní whiskey, Billyho Leightona. Vzdáva hold umeniu miešania. Billyho najspoľahlivejší nástroj – ´a dog´ čiže pipeta – slúži na naberanie vzoriek whiskey zo sudov a umožňuje mu miešať dohromady vzájomne sa dopĺňajúce spirity z rozsiahlych zásob midletonskej pálenice. The Blender ‚s Dog v sebe ukrýva dokonalú rovnováhu medzi spiritom, drevom a časom. V chuti zaguľatená whiskey so sladkosťou karamelu má korenistý charakter s ľahkou trieslovinou a výnimočne dlhým záverom. „Chcel som vytvoriť harmonickú a komplexnú whiskey, ktorá zaplaví chuťové aj čuchové bunky,“ dopĺňa Leighton.

jameson-makers-series

Nový rad írskej whiskey Jameson The Whiskey Makers Series nájdete vo vybraných puboch, baroch a obchodoch po celom Slovensku.

https://vimeo.com/192760723

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií