fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ján Hečko, ktorý predal Kajetánovi Kičurovi dva byty v Bratislave pod cenu je mŕtvy

Jána Hečka, ktorý predal bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi byty v Bratislave, našli obeseného na chate v Oščadnici.

Máte tip? napíšte nám mailom

Jána Hečka, ktorý predal bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi dva lukratívne byty v Bratislave, našli podľa TV Markíza v noci zo stredy na štvrtok obeseného na chate v Oščadnici. Podľa ich informácií, policajti už vylúčili cudzie zavinenie. Práve tento muž mohol byť dôležitým svedkom pri vyšetrovaní.

Predal ich pod cenu

Dva byty s výmerou spolu viac ako 100 m2 metrov si kúpil syn Kajetána Kičuru za 200 tisíc. Cena bytov je však podľa kvalifikovaných odhadov len polovica reálnej trhovej ceny.

Kajetán Kičura je podľa informácií v prepojení aj s Hečkovou ženou Evou, ktorá bola jeho priama podriadená. Doteraz šéfuje rezervnému závodu Brodnianka v Kysuckom Novom Meste. Podľa portálu Aktuality.sk Štátne hmotné rezervy už podali aj trestné oznámenie, ktoré by malo súvisieť práve s ňou. Bližší obsah oznámenia však nie je známy.

Dennik SME len pred troma dňami zverejnil túto reportáž

 

Predražené testy

Po kontrole mu predstavitelia vlády vyčítali nákup 200 tisíc balení rýchlotestov na COVID-19. Firma podľa neho deklarovala, že testy sú odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), ich cena sa pohybuje od 20 do 40 eur a pomohli zvládnuť hlavnú vlnu ochorenia vo Wuchane.

Prečítajte si tiež:
Si na Vianoce SINGLE? Nezúfaj! Týchto 8 výhod ti okamžite zlepší náladu

Podľa jeho slov ich vyrába renomovaná čínska firma. Kičura tiež upozornil premiéra, aby vážil slová, po jeho kritike sa firma ostro ohradila.

Kičura tvrdí, že postupovali podľa objednávky ministerstva zdravotníctva

Kičura reagoval aj na kritiku, že SŠHR pod jeho vedením objednala nepotrebné a predražené testy. Tvrdí, že postupovali podľa objednávky ministerstva zdravotníctva na 200.000 kusov rýchlotestov a 200.000 kusov testov na výtery. Podotkol, že ponuku dostali len na rýchlotesty, a preto ich objednali.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny aktuality sme

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií