Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

JANA KIRSCHNER s projektom Komorne: na Pohode jej stovky ľudí dali prednosť pred americkou hviezdou

Zaplnená Mazagrande aréna na trenčianskom letisku privítala v sobotu večer (7.7.) úspešnú slovenskú speváčku a autorku Janu Kirschner. Stovky fanúšikov dali Jane prednosť pred americkou speváčkou LP, ktorá v rovnakom čase koncertovala na hlavnom pódiu.

Po dvoch rokoch sa štvornásobná slovenská zlatá slávica vrátila na Pohodu s projektom Komorne.

Sprevádzalo ju Spectrum Quartett pod vedením Jána Kružliaka. Set list zostavila speváčka z piesní na albume Krajina rovina a projektu Moruša.

Pokračovanie pod reklamou

Začala dvomi piesňami Duch mestaNa krídlach divých včiel z albumu Moruša: Čierna (vyšiel v októbri 2014), ďalšími boli Máj krásny máj, superhit Na čiernom koni, Miluješ nemiluješKrajina rovina z rovnomenného albumu, Divná, Sama, obe z albumu Moruša: Biela (vyšiel v novembri 2013), Ty a ja z albumu Krajina rovina. Aj keď to na festivaloch nebýva, Jana sa vrátila na pódium s prídavkom Modrá z úspešného albumu V cudzom meste, ktorý vyšiel v roku 2000. Hit na záver, ktorý poznal každý, tak ani nie je potrebné dodávať, že sa všetci hlasivkami pridali.

Jana Kirschner
“Tí ľudia boli moji a ja som bola ich.” Zdroj: Eva Jonisová

„Začiatok bol ťažký, to je kvartet, je tu obmedzený čas na prípravu a nikdy neviete, ako ľudia zareagujú. Ale musím povedať, že dnes som mala veľmi silné momenty a stálo to zato. Tí ľudia boli moji a ja som bola ich. Som šťastná, že im môžeme dávať túto hudbu. Ešte si vážim jednu vec, nie som žiaden snob, ani žiadna panička, som taký istý človek ako ľudia pod pódiom a vždy to tak budem cítiť. Preto som veľmi vďačná, že dnes tam tí ľudia stáli a cítila som, že sú naozaj moja rodina. Dúfam, že ňou zostanú,“ uviedla po vystúpení speváčka.

“Ešte dodnes dostávam správy a mejly od ľudí, ktorí hovoria, že ich album Krajina rovina navždy ovplyvnil.”

Zároveň dodala: „Práve dnes som hovorila, že to veľmi rýchlo uletelo. Človeku to tak prebehne pred očami, ani nevie ako, že všetko rýchlo odletí a zrazu mám dve deti. Cítim veľkú potrebu a veľkú zodpovednosť urobiť ďalší album. Myslím si, že už to príde, od septembra by som sa tomu chcela venovať. Dúfam, že urobíme niečo úplne nenormálne. Že prinesieme niečo, čo posunie latku slovenskej muziky. To je dôležité pre mňa.“ (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií