fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Japonský miliardár hľadá ženu, ktorá s ním poletí na Mesiac. Ozvalo sa 20-tisíc záujemkýň

Máte tip? napíšte nám mailom

Miliardár Yusaku Maezawa pred pár dňami oznámil, že hľadá špeciálnu ženu, ktorá s ním poletí na Mesiac.  

Kým my, bežní smrteľníci, niekedy prežívame finančné suchoty, podnikatelia riešia vesmírne dilemy. Premýšľali ste niekedy nad tým, koho by ste si vzali so sebou do vesmíru na svoju prvú kozmickú jazdu? Odpoveď na túto otázku nevie ani japonský podnikateľ Yusaku Maezawa. A práve preto sa rozhodol, že si jednoducho vyberie spomedzi možných uchádzačov. Najdôležitejšie kritérium je, aby to bola žena.

Miliardár hľadá ženu do vesmíru

Misia by sa mala uskutočniť v roku 2023, pričom to bude prvá cesta na Mesiac s ľudskou posádkou od roku 1972. Záujemkyne sa môžu prihlásiť do 17. januára prostredníctvom webstránky mz.abema.tv. Nebude to však také jednoduché, pretože všetky ženy musia splniť niekoľko podmienok. 

Japonský podnikateľ a miliardár hľadá slobodnú ženu nad 20 rokov, ktorá je vždy pozitívne naladená, je ochotná podstúpiť prípravu na let do vesmíru, chce si užívať život naplno a želá si svetový mier. Yusaku prisľúbil, že do konca mesiaca zverejní meno vyvolenej. 

Predstavitelia AbemaTV, ktorí o celom projekte pripravujú reality šou potvrdili, že záujem o let do vesmíru má okolo 20-tisíc žien.

Špeciálna žena

Japonský miliardár by si mal na let vybrať špeciálnu ženu. Letieť by mali v rakete Starship spoločnosti SpaceX, ktorej zakladateľom je Elon Musk. V roku 2018 povedal, že prvým civilistom, ktorý poletí do vesmíru, bude japonský podnikateľ. Koľko však zaplatil za let do vesmíru, neprezradil.   

https://www.instagram.com/p/BzISAKQljG0/

Prvému, komu sa podarilo vstúpiť na Mesiac, bol Neil Amstrong. Stalo sa to 21. júla 1969. Známa je aj jeho pamätná veta: ,,Je to malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo.” V priamom prenose Armstrongov zostup po rebríku a prvé kroky na Mesiaci videlo a počulo približne 600 miliónov ľudí, čo je pätina ľudstva. Armstrong sa stal mimoriadne populárnym. Aj v 21. storočí bol pre Američanov prvým z hrdinov vesmíru. Počas celého života si však zachoval svoju pokoru a skromnosť. 

Zdroj: SITA

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií