Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Japonský pristávací model pravdepodobne havaroval, na Mesiaci zatiaľ dokázali umiestniť roboty len USA, Rusko a Čína (video)

Zariadenie vyniesla v decembri so vesmíru raketa spoločnosti SpaceX a trvalo päť mesiacov, kým dosiahlo svoju destináciu.

26.4.2023 (SITA.sk) – Japonská spoločnosť, ktorá dúfala, že uskutoční výnimočné súkromné pristátie na Mesiaci, oznámila, že jej pristávací modul pravdepodobne havaroval na povrchu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Prieskumný rover

Kontakt so sondou Hakuto-R stratili krátko predtým, ako mala v utorok pristáť. Inžinieri zisťujú, čo sa mohlo stať.

Tokijská spoločnosť iSpace dúfala, že pristávací modul vypustí prieskumný rover a tiež robota veľkého ako tenisová loptička z dielne výrobcu hračiek.

Len tri krajiny

Zariadenie vyniesla v decembri so vesmíru raketa spoločnosti SpaceX a trvalo päť mesiacov, kým dosiahlo svoju destináciu.

Na Mesiaci dokázali umiestniť roboty len tri krajiny – Spojené štáty, Rusko a Čína. Všetky tak však spravili prostredníctvom štátmi podporovaných programov.

Viac k témam: ISpace, Sonda Hakuto-R
Zdroj: SITA.sk – Japonský pristávací model pravdepodobne havaroval, na Mesiaci zatiaľ dokázali umiestniť roboty len USA, Rusko a Čína (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií