fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla

Polícia sa zaoberá prípadom 11-ročného chlapca, ktorý v utorok šoféroval vozidlo Audi A4.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.2.2023 (SITA.sk) – Polícia sa zaoberá prípadom 11-ročného chlapca, ktorý v utorok v Seredi v okrese Galanta šoféroval vozidlo Audi A4.

Nezodpovednosť dospelých

Okrem maloletého vodiča sa v aute viezla aj jeho stará mama spolu s majiteľkou vozidla. Policajti ich vzali na policajné oddelenie.

„Okolnosti, za ktorých chlapec šoféroval, naďalej preverujeme. Vzhľadom k tomu, že dieťa nie je možné postihnúť za priestupok, polícia rieši osoby, ktoré mu umožnili auto šoférovať.“

Vinný je majteľ vozidla

„V zmysle zákona o priestupkoch je za priestupok v doprave spoluzodpovedná majiteľka vozidla,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová. Zároveň dodala, že zveriť auto dieťaťu je nielen protiprávne, ale aj maximálne nezodpovedné a najmä veľmi riskantné.

Antalová zdôraznila, že dospelí nemôžu zveriť auto deťom ani na krátku jazdu. V prípade vážnej nehody by nebolo brané na zodpovednosť maloleté dieťa, ale tí, ktorí mu šoférovanie umožnili.

Zdroj: SITA.sk – Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Remišová vyzvala Sulíka s Matovičom, aby riešili skutočné problémy a nie osobné spory (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií