fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ktoré jazdené autá sa predávajú najrýchlejšie? Víťaza by ste absolútne netipovali!

Máte tip? napíšte nám mailom

Jazdené autá sú medzi Slovákmi veľmi populárne. Ktoré sa ohrejú v bazári najmenej a ktoré si, naopak, na svojho nového majiteľa musia počkať dlhšie?

V našom článku o nových lacných autách do 10 000 €  ste okrem týchto modelov mohli nájsť aj názor, že kúpa jazdeného auta nemusí byť vždy dobrá voľba. V článku sme pre vás vybrali viacero áut od rôznych výrobcov, ktoré môžu byť vaše za naozaj dostupnú cenu. Čo však v prípade, ak vám po niektorej stránke nové autá do 10 000 € nevyhovujú? Poprípade takýto vysoký rozpočet nemáte? Pre takých sú tu inzertné portály a rôzne autobazáre, odkiaľ si svoje nové auto viete odniesť už za niekoľko stovák eur.

V ponuke je takmer 60 000 vozidiel

Medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO robí pravidelne kontinuálny monitoring trhu ojazdených áut. Z toho najnovšieho vyplynulo, že priemerná čakacia doba inzerovanej jazdenky je 41 dní. Toto číslo sa síce na prvý pohľad zdá vysoké, no do štatistiky sú zahrnuté aj veľmi špecifické vozidlá, ktorých predaj je vzhľadom na ich ultimátne využite dlhší ako pri obyčajných autách. Podľa správy bolo v v júli na Slovensku inzerovaných 56 880 ojazdených vozidiel, najčastejšie s cenou na úrovni 5 600 eur a vo veku 9,9 roka.

Prečítajte si tiež:
TEST: SEAT Ibiza so základnou výbavou a automatom: Oplatí sa do neho investovať?
Zdroj: smucler.cz

„Faktorov, ktoré majú vplyv na dobu, kým sa automobil predá, je viacero a nie všetky sú negatívne. Typickým príkladom je zlá dohľadateľnosť auta alebo ich nízky počet. Vplyv má, samozrejme, aj pomer počtu inzerovaných vozidiel k počtu inzerovaných dní. Jednoducho povedané, pokiaľ je niektorých áut príliš veľa, je pochopiteľné, že niektoré kusy budú na svojich majiteľov čakať dlhšie než iné modely,“  uviedol pre portál touchit.sk Petr Vaněček, prevádzkový riaditeľ skupiny AURES Holdings, do ktorej patrí aj sieť autocentier AAA AUTO.

Najrýchlejšie sa predá Nissan Terrano

Paradoxom je, že aj keď špecifické modely zvyčajne priemernú dobu predaja jazdených vozidiel zvyšujú, jeden takýto model v tabuľke, naopak, vedie. Je ním Nissan Terrano, ktorý na nového majiteľa čaká iba 19 dní. Tento model japonskej automobilky je zameraný skôr na offroad. Aj napriek tomu, že pod rôznymi označeniami existujú aj nové generácie, do Európy ich automobilka nedováža.

Zdroj: rac.co.uk

Jednoznačne najväčšie zastúpenie na slovenskom trhu jazdených áut má česká automobilka Škoda. Model Octavia, ktorých je na trhu ponúkaných jazdených áut viac ako 9 000 kusov, sa predá v priemere za 33 dní. Model Fabia si v bazáre počká 29 dní a aktuálne môžete vyberať z takmer 5 000 kusov.

Prečítajte si tiež:
Auto ako doručovacia adresa. Škoda vyvíja systém, vďaka ktorému sa to stane realitou

Zdroj: touchit.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií