Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je len otázkou času, kedy Rusi dobyjú mesto Čašiv Jar, tvrdí vojenské spravodajstvo Ukrajiny

Rusi považujú obsadenie mesta Časiv Jar za kľúčové pre ďalší postup v Doneckej oblasti.

3.5.2024 (SITA.sk) – Je len otázkou času, kedy ukrajinské mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti padne do rúk Rusov, hovorí zástupca šéfa vojenského spravodajstva Ukrajiny Vadym Skibickyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Samozrejme, nie dnes alebo zajtra, ale všetko závisí od našich rezerv a dodávok,“ povedal generálmajor Skibickyj v rozhovore pre britský týždenník The Economist. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusi považujú obsadenie mesta Časiv Jar za kľúčové pre ďalší postup v Doneckej oblasti. Skibickyj sa domnieva, že Moskva sa bude v prvom rade snažiť dobyť zvyšok Doneckej a Luhanskej oblasti.

Odhady na neskoršie obdobie naznačujú, že Kremeľ pravdepodobne pripravuje ofenzívu v Sumskej a Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny, pričom podľa Skibického hlavný ruský tlak nastane v závere mája alebo na začiatku júna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Časiv Jar, donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Je len otázkou času, kedy Rusi dobyjú mesto Čašiv Jar, tvrdí vojenské spravodajstvo Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií