Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je to podpísané, Veľkú cenu Rakúska uvidia fanúšikovia formuly 1 v Spielbergu minimálne do roku 2030

Veľká cena Rakúska patrí k najpopulárnejším dejiskám pretekov F1.

2.7.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia motoristickej formuly 1 v nedeľu predĺžili zmluvu s organizátormi Veľkej ceny Rakúska o ďalšie tri roky, čo znamená, že uvedené podujatie sa v kalendári seriálu udrží minimálne do roku 2030.

Uvedené rozhodnutie pritom prichádza iba niekoľko mesiacov po tom, ako okruh podpísal štvorročnú zmluvu do roku 2027, čo len podčiarkuje skutočnosť, že Veľká cena Rakúska patrí k najpopulárnejším dejiskám pretekov F1.

Spielberg zaplavuje oranžová farba

Okruh v Spielbergu každoročne zaplavia desaťtisíce holandských fanúšikov odetí v oranžových farbách, aby sledovali hviezdneho pretekára zo svojej krajiny – úradujúceho svetového šampióna Maxa Verstappena.

Dvadsaťpäťročný pilot jazdí v tíme Red Bull, ktorého domovským okruhom je práve Spielberg.

„Preteky v Rakúsku sú veľmi obľúbené u pretekárov a všetkých našich fanúšikov,“ povedal prezident F1 Stefano Domenicali. „Tešíme sa na mnoho ďalších rokov vzrušenia a akcie, ktoré sú pred nami.“

Prvé preteky boli v roku 1963

Rakúsko s prestávkami organizuje preteky F1 od roku 1963, pričom Red Bull Ring je v kalendári nepretržite od roku 2014.

V rokoch 2020 a 2021 poznačených pandémiou koronavírusu zaradilo vedenie F1 do programu až dve podujatia na okruhu v Spielbergu, to druhé pod názvom Veľká cena Štajerska.

Viac k témam: F1 Formula 1, Red Bull Ring, Spielberg
Zdroj: SITA.sk – Je to podpísané, Veľkú cenu Rakúska uvidia fanúšikovia formuly 1 v Spielbergu minimálne do roku 2030 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií