fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je to potvrdené: Najnovší prieskum ukázal, že ženy sú lepšie vodičky ako muži

Máte tip? napíšte nám mailom

Najnovší prieskum vyvrátil mýtus o tom, že muži šoférujú lepšie ako ženy. Podľa najnovších údajov sú ženy omnoho zodpovednejšie vodičky. 

Ešte pred niekoľkými desiatkami rokov boli ženy vnímané ako ženy v domácnosti, no zdá sa, že aj tento trend sa postupne mení. Sú to práve ženy, ktoré si budujú kariéru a plnia sny popri tom, ako majú pod palcom celú domácnosť.

Ženy boli často označované za slabšie, nemotornejšie, alebo tie, ktoré sa príliš nevyznajú do technických záležitostí. Možno aj preto sa s nimi spája socializácia, že nevedia šoférovať. Keď sa stane nehoda alebo z okna svojho bytu pozeráte ako niekto 15 minút cúva, pretože nevie zaparkovať, automaticky si pomyslíte, že v tom aute určite sedí žena. Najnovší prieskum však tento mýtus vyvrátil. 

Ženy sú lepšie vodičky

Ženám možno trvá dlhšie, kým získajú vodičský preukaz, no keď sa dostanú na cesty, tak sa z nich stávajú zodpovedné vodičky. To isté však neplatí v prípade mužov. Podľa najnovších štatistík muži oveľa častejšie porušujú dopravné predpisy a preto oproti ženám vedú 4:1.

Štatistiky boli uverejnené na stránke Confused.com. Za uplynulý rok bolo v Anglicku zaznamenaných takmer 540-tisíc priestupkov a hádajte kto ich spôsobil? Až v 79% prípadov boli za nehody zodpovední muži.

Mužom zákona sa podarilo počas uplynulého roka rozdať najviac pokút za rýchlu jazdu. Okrem toho si muži „zarobili” aj na pokuty kvôli alkoholu za volantom, ale aj jazdy bez bezpečnostných pásov.

Prieskumy odhalili pravdu

Prieskum odhalil aj mýtus o tom, že muži sú skúsenejší vodiči ako ženy, pretože majú najazdených oveľa viac kilometrov ako ženy. Ani to samozrejme nie je pravda. Štatistiky ukázali, že ženy majú najazdených v priemere len o 100 km menej než muži.  

Či už sú lepší vodiči muži alebo ženy, najdôležitejšie je správať sa na cestách bezpečne a dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Ak máte pocit, že je to otrepaná fráza, stačí, keď si zapnete televízne noviny alebo prečítate správy z online webov. Koľko smrteľných nehôd je spôsobených len kvôli tomu, že nezodpovední vodič predbiehal auto v protismere či v zákrute? 

https://www.instagram.com/p/B4nGxJcA31p/

Zdroj: Confused.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií