Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niečo pre milovníkov mačiek: Pozrite sa na týchto 5 rozkošných fotiek. Je váš miláčik pohoďák či špekulant?

Medzi obľúbených domácich miláčikov nepochybne patria mačky. Na svete existuje mnoho vzácnych druhov, ale dnes sa pozrieme na šelmičky bielej farby. Ktorá z nich sa vám páči najviac?

Ako je všeobecne známe, mačky sú príjemnými spoločníkmi nielen pre túlenie sa, ale tiež pre znižovanie stresu či odbúranie depresií. Hovorí sa, že najlepším priateľom človeka je pes, ale mačka nikomu neukáže skrýšu, v ktorej si schovávate peniaze alebo iné cenné veci. Sú to teda rovnako skvelí maznáčikovia ako iné druhy zvierat.

Dlhosrstá krásavica

Pôvab mačiek obdivovali už starovekí Egypťania, pre ktorých boli mačky posvätným zvieraťom. Na ich počesť im stavali sochy a keď prišlo k ich úmrtiu, na znak úcty si dokonca niektoré rodiny oholili obočie. Táto krásavica pravdepodobne z Egypta nepochádza, ale jej oči a roztomilý výraz roztápa srdcia fanúšikom mačiek aj v súčasnosti.

https://www.instagram.com/p/Bt9QQOogM8y/

Dlhoprstý pohoďák

Určite ste už niekedy počuli tvrdenie, že mačky sú falošné. My, čo jednu doma vlastníme, sa skôr prikláňame k názoru, že kto pochopí ich správanie, ihneď mu ukradne srdce. Každé zvieratko prejavuje svoju spokojnosť inak. Mačka napríklad nefalšovaným pradením.

https://www.instagram.com/p/BuL6CMpgCbG/

Ukričaný špekulant

Najkrajšie na mačkách či kocúroch je ich schopnosť vtierať sa majiteľovi dovtedy, pokým nedostanú, čo chcú. Pre chutnú maškrtku alebo obľúbené granule často dokážu mrnčať i niekoľko minút vkuse, hoci sú už dávno sýte. I keď je namáhavé vycvičiť ich chamtivosť, existuje nádej, že to nie je nemožné.

Večný bojko

Či už vlastníte bytovú mačku, alebo klasickú domácu, ktorá bežne behá po vonku, nájdu sa medzi nimi typicky plaché povahy. To však neplatí o tejto, ktorá sa len narodila so sklonenými uškami a na prvý pohľad pôsobí, že sa všetkého bojí. Musíme ale uznať, že jej to pristane a je absolútne rozkošná.

Veselý nezbedník

Okrem spomínaných pováh mačiek, existuje i milé, hravé správanie. Rozveseliť ich dokážete ťahaním šnúrky, škrabadlom či svietením s laserom. Jednoducho potrebujú cítiť, že sa im venujete.

https://www.instagram.com/p/BuIGMayF1O1/

Venujme sa im a ony sa odvďačia šťastným pohľadom a radostným vrtením chvostíka.

Zdroj: instagram.com/whitecats

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií