Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je známy dátum ďalšieho samitu o ukončení vojny na Ukrajine, tentokrát sa uskutoční v Saudskej Arábii

Očakáva sa účasť približne 30 krajín.

30.7.2023 (SITA.sk) – V Saudskej Arábii sa v auguste uskutoční Ukrajinou zorganizovaný samit, ktorého cieľom bude nájsť cestu k rokovaniam o ukončení vojny. Stretnutie by sa malo uskutočniť v meste Džidda. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa, ktorý komunikoval pod podmienkou anonymity, keďže nemal povolenie verejne hovoriť o samite. Ukrajina ani Saudská Arábia bezprostredne rokovania neuznali.

Rusko nepozvali

Účastníkmi mierového samitu budú Ukrajina, Brazília, India, Juhoafrická republika a niekoľko ďalších krajín, uviedol predstaviteľ. Očakáva sa účasť aj vysokopostaveného predstaviteľa Spojených štátov. Podujatie je plánované pod dohľadom Kyjiva a Rusko nie je pozvané, vysvetlil.

Pokračovanie rokovaní v Kodani

Denník Wall Street Journal, ktorý o samite informoval ako prvý, uviedol, že sa uskutoční 5. a 6. augusta a zúčastní sa na ňom zhruba 30 krajín. Noviny sa odvolávali na diplomatov zapojených do rokovaní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Predstaviteľ, ktorý komunikoval s AP, uviedol, že samit je ďalší krok po rokovaniach, ktoré sa uskutočnili v júni v Kodani.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, mierový samit, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Je známy dátum ďalšieho samitu o ukončení vojny na Ukrajine, tentokrát sa uskutoční v Saudskej Arábii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií