fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jeden deň som dovolila svojej dcére robiť úplne všetko, čo len chce a koľko len chce. Dopadlo to TAKTO!

Máte tip? napíšte nám mailom

Môžeme sa vo výchove akokoľvek snažiť, všetky deti raz prídu do veku, keď všetko, čo spravíme, bude zlé a trápne. Zrazu im prestane chutiť to, čo varíte a už vôbec nebudú spokojné s tým, ako sa k nim správate. Mladá mamička Alice však povedala dosť, a svojej 4-ročnej dcére Mayi dovolila v jeden deň robiť všetko, čo chcela. Ako to dopadlo?

Samozrejme, malú Mayu táto správa neskutočne potešila! Na začiatok si stanovili aspoň základné pravidlá. Po prvé, nikomu sa nemôže ubližovať a spôsobovať bolesť a po druhé, nič sa nemôže poškodiť a zničiť.

Prvý príkaz znel „žiadna škôlka.“ Asi vás to ani neprekvapuje, však? Keďže Alice musela dodržať pravidlá, v ten deň žiadna škôlka nebola. Ďalším krokom bolo zostavenie celodenného menu. Maya si na raňajky vypýtala volské oko, na obed mala to isté a na večeru, samozrejme, tiež. Aby však nedošlo ku „katastrofe“, mama musela zakročiť a povedala, že vajíčka došli. V dôsledku nedostatku vajec tak mali na večeru domácu zmrzlinu. Potom zjedli celé balenie pukancov a zapíjali to kompótom.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus: Slovensko zaviedlo nové opatrenia

Potom nasledoval rozprávkový maratón pri telke. Keďže ale Maya je dosť hyperaktívne dieťa, po dlhom sedení pred televízorom chcela ísť von. Obliekanie svojej dcéry Alice opísala jednoducho. Počasie vonku bolo dobré čo znamenalo, že Maya si obliekla šaty, ktoré si dala naopak. Pretože tak sa to predsa nosí. Hm, proti gus

Pod šaty si dala nohavice, navrch ružovú bundu a samozrejme ružové ponožky. Vlasy v ten deň neposlúchali, takže na hlavu šla čiapka. Maya sa však rozhodla, že chce byť nesená na rukách a preto ju Alice musela nosiť celú prechádzku. Nuž, uplietla si na seba tak trošku bič, čo poviete?

Napriek tomu však Alice zhodnotila svoj experiment mimoriadne pozitívne: „Povedala som si, že budem praktizovať takýto jednorázový experiment u každého dieťaťa, aby som lepšie pochopila to, čo vlastne chcú. Koniec koncov, som sama, už dospelá žena, a tiež niekedy potrebujem vypnúť, relaxovať a robiť si čo chcem. Čo deti, ktoré sa iba oboznamujú s takýmto svetom, s jeho pravidlami a so všetkým dobrým a zlým. Jedného dňa to stačilo pre nás. Nasledujúce ráno sme opäť nastúpili na náš režim, stanovili disciplínu, prebudili zodpovednosť a pokročili – na nové úspechy!“ povedala Alice.

Prečítajte si tiež:
Tieto geniálne pouličné maľby vyčaria úsmev na tvári nejedného okoloidúceho

No tak čo, skúsite niečo podobné aj vy?

 

Zdroj: https://www.babskeveci.sk/svoju-4-rocnu-dceru-som-nechala-cely-den-robit-cokolvek-chce-takto-dopadlo/

Foto: https://pixabay.com/sk/jazyky-v%C3%BDraz-funny-tv%C3%A1re-roztomil%C3%BD-1031219/

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií