Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jeden má problémy s nevyrovnanosťou výkonov, druhého zrážajú zranenia. Ružička ani Pospíšil nemali ideálnu sezónu

Zámorský expert Ryan Pike z portálu Flames Nation zhodnotil výkony oboch 23-ročných hráčov a zaradil ich do rebríčka nádejí Flames.

26.4.2023 (SITA.sk) – Slovenskí hokejoví útočníci Adam Ružička s Martinom Pospíšilom, ktorí sú pod zmluvou v tíme Calgary Flames zo zámorskej NHL, nemajú za sebou ideálnu sezónu 2022/2023.

Ružička nedostával veľa priestoru od trénera Darryla Suttera, kým Pospíšil toho neodohral veľa v tíme Calgary Wrangles z nižšej AHL pre zranenia.

Osobné maximá Ružičku

Zámorský expert Ryan Pike z portálu Flames Nation zhodnotil výkony oboch 23-ročných hráčov a zaradil ich do rebríčka nádejí Flames.

Ružička si vytvoril osobné maximá v počte odohraných zápasov (44), gólov (6), asistencií (14) aj bodov (20) v jeho prvej plnej sezóne v profilige, no po preradení do nižších útokov a s klesajúcim časom na ľade prestal zbierať body.

„Celý ročník strávil v prvom tíme, ale často bol zdravý náhradník a opäť mal problémy s nevyrovnanosťou výkonov, ktoré ho trápili počas celej kariéry v zámorí. Je naozaj talentovaný a ukázal, že vie rôznymi spôsobmi ovplyvniť hru tímu. Zatiaľ to však nerobí pravidelne,“ myslí si Pike o centrovi z Bratislavy, ktorého zaradil v rebríčku na piate miesto.

Dvadsať zápasov v AHL

Dvanásta priečka v 20-člennom zozname sa ušla Pospíšilovi, ktorý absolvoval iba 20 duelov v AHL s bilanciou štyri góly a šesť prihrávok. V play-off zatiaľ do hry nezasiahol, aj keď Wranglers už postúpili do druhého kola.

„Je to zaujímavý hráč pre svoju postavu, talent a herný štýl. Je robustný, zráža súperov a aj strieľa góly. Potom sa vďaka svojmu štýlu hry zraní a vynechá veľa času. Stalo sa to zatiaľ v každej sezóne jeho profesionálnej kariéry. Predstavte si, že by zostal zdravý a urobil ten krok vpred. Má taký potenciál, ale tie zranenia ho zrážajú dolu,“ napísal expert o Zvolenčanovi, ktorý v NHL ešte nehral.

Viac k témam: AHL, NHL
Zdroj: SITA.sk – Jeden má problémy s nevyrovnanosťou výkonov, druhého zrážajú zranenia. Ružička ani Pospíšil nemali ideálnu sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií