fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jednoduchá technika, ktorá nás zbaví stresu a bolesti hlavy len za 30 sekúnd

Máte tip? napíšte nám mailom

Bolesť hlavy je jeden z nepríjemných pocitov. Obzvlášť, keď nás bolí v práci alebo na ceste, keď nemáme tabletky poruke a my ich ani nechceme brať, kým to nie je absolútne nevyhnutné.

Pozrieme sa na jednoduchú metódu, ako sa zbaviť stresu a bolesti hlavy len za 30 sekúnd bez akýchkoľvek liekov.

Na našom tele sa nachádzajú aktívne body, ktoré môžeme masírovať na zmiernenie bolesti a utrpenia rôznej povahy. Akupresúrne techniky sú užitočné na zbavenie bolesti v tele, vrátane hlavy.

Bod stlačenia sa nachádza na dlani, medzi palcom a ukazovákom. Spojíme prsty, aby sme ho našli – mali by sme vidieť popredný sval na dlani a ten stlačíme. (Tento sval lepšie nájdeme, keď pripojíme palec k ukazováku, ten tvrdý sval, ktorý sa nám tam objaví, je ten pravý.) To je celá technika.

Pozrime sa na obrázok

technika

Čo vlastne robíme?

Stlačíme to miesto tak, že palec druhej ruky je na zadnej strane ruky, zatiaľ čo ukazovák je nižšie na dlani z opačnej strany. Vyvíjame tlak 30 sekúnd a potom si vystriedame ruky a urobíme to isté, tiež po dobu 30 sekúnd. Ak sme urobili všetko správne, bolesť hlavy čoskoro zmizne.

Prečítajte si tiež:
Používanie antibakteriálnych gélov na ruky neobsahujúcich alkohol je zbytočné! A takýchto neužitočných návykov je ešte viac...

Pozor by si mali dávať však tehotné ženy, pretože táto technika môže spôsobiť predčasný pôrod!

Foto: www.publicdomainpictures.net853 × 1280
Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií