fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jednoduchý 3 minútový tréning brucha v 5 cvikoch. Skúste ho s nami

Tréning brucha si vyžaduje dlhé a opakované cvičenie, keďže sa kilá na brucho naliepajú rýchlo, ale ťažšie sa zhadzujú. Ponúkame vám jednoduchý tréning brucha, ktorý vám zaberie krátky čas a môžete ho cvičiť aj večer pred obľúbeným seriálom či filmom.

Nielen počas leta je túžbou každej ženy mať ploché brucho. Základom pre dosiahnutie požadovaného cieľa je začať cvičiť a nevzdávať sa, aj keď neuvidíte výsledky hneď po mesiaci. Ponúkame vám zostavu 5 cvikov, ktoré vám zabezpečia tréning brucha a výsledkom bude pevné ploché bruško. Cvičenia pozostávajú zo silového cvičenia a kardio.

Tréning brucha v 5 cvikoch:

1. Plank na predlaktí

Východiskovou pozíciou je plank na lakťoch so stiahnutým bruchom a chodidlami od seba na šírku bokov. Pod chodidlá si dajte disky. Potom pritiahnite nohy k sebe a zdvihnite boky tak vysoko, ako len dokážete. Vráťte sa späť do východiskovej pozície (plank) a opakujte po dobu 30 sekúnd. Nezabúdajte pravidelne dýchať a mať stiahnuté brucho.

2. Pozícia z ľahu do sedu

Ľahnite si na chrbát s rukami za hlavou. Chodidlá sú opäť na šírku bokov a jazdiace disky sú pod nimi. Stiahnite brucho a posaďte sa, pričom ohnete kolená a nohy pritiahnete k telu. Vráťte sa späť do pozície ležania na chrbte a cvik opakujte 30 sekúnd.

reklama

3. Pretiahnutie na rukách

Ľahnite si na brucho s rukami pred sebou na šírku ramien a s nohami od seba na šírku bokov. Ruky pokrčte a dvihnite sa na nich hore. Nakoniec musia byť ruky vystreté a vy by ste mali cítiť ako vás to ťahá v oblasti brucha. V tejto pozícii vydržte 3-5 sekúnd a vráťte sa do východiskovej pozície. Opakujte po dobu 30 sekúnd.

4. Twist v kľaku

Kľaknite si na štyri (disky pod chodidlami). Stiahnite brucho a zdvihnite kolená mierne zo zeme. Dbajte na to, aby boli boky a ramená v jednej rovine. Potom vytočte kolená doprava, vytočte chodidlá a udržujte chrbát rovno. Cvik opakujte na ľavú stranu. Dĺžka cvičenia je opäť 30 sekúnd. Pri tomto cviku je dôležité, aby ste nevytáčali celú panvu a chrbát, len kolená.

5. Bočný plank s výkopom

Ľahnite si na pravý bok a dvihnite sa na lakti – bočný plank, s nohami vystretými, rukou na uchu. Celé telo je natiahnuté. Ľavú nohu natiahnite pred telo a ľavou rukou sa skúste dotknúť prstov na nohe. Vráťte sa do východiskovej pozície. Ak sa nevládzete udržať, ľahnite si a od znova urobte bočný plank, a tak výkop. Na každú stranu cvičte po dobu 30 sekúnd.

Zdroj: www.http://milujemecviceni.cz

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií