Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jednota dôchodcov podala dva podnety, obáva sa podvodov pri hlasovaní s hlasovacími preukazmi

Podľa Kotiana sa tak určitý kandidát môže snažiť zvrátiť nepriaznivý preferenčný výsledok.

22.3.2024 (SITA.sk) – Predseda Jednoty dôchodcov na Slovensku Michal Kotian podal v piatok dva podnety na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Ako ďalej informoval, podľa neho existuje vážne podozrenie, že „určitá skupina ľudí“ sa zameria na kopírovanie vydaných hlasovacích preukazov a bude sa snažiť v rámci prezidentských volieb opakovane, organizovane voliť vo viacerých volebných okrskoch v rámci Slovenska.

Scenár sa môže zopakovať

Podľa Kotiana sa tak určitý kandidát môže snažiť zvrátiť nepriaznivý preferenčný výsledok a vylepšiť si tak postavenie do druhého kola prezidentských volieb.

V druhom kole by sa podľa Kotiana mohol takýto scenár zopakovať aj pre voličov, ktorí prídu voliť zo zahraničia na Slovensko vlakmi a autobusmi.

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán by preto mala zabezpečiť, aby neprišlo k takýmto možným podvodom.

Distribúcia časopisu počas moratória

Zároveň predseda JDS podal podnet na distribúciu časopisu Týždeň, ktorý bol roznášaný do schránok v čase volebného moratória s titulnou fotografiou jedného z kandidátov a výzvou „poďte voliť“.

Podľa neho totiž „obidve aktivity spolu súvisia a Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán by k nim mala zaujať stanovisko“.

S podnetom na ovplyvňovanie volieb prostredníctvom skopírovaných hlasovacích preukazov oslovil predseda JDS aj policajné prezídium a ministra vnútra SR.

Viac k témam: Hlasovací preukaz, podnet, Porušenie zákona, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Jednota dôchodcov podala dva podnety, obáva sa podvodov pri hlasovaní s hlasovacími preukazmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií