Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jednotkou kandidátky Republiky je Uhrík, Mazurek zobral svoje miesto ako výzvu (video)

Cieľom je ponúknuť stabilný kolektív, ktorý bude schopný pracovať štyri roky bez toho, aby sa štiepil.

3.7.2023 (SITA.sk) – Jednotkou kandidátky hnutia Republika do septembrových parlamentných volieb je jeho predseda Milan Uhrík, dvojkou je podpredseda Miroslav Suja a trojkou je ďalší podpredseda Ondrej Ďurica. Poslanec Národnej rady SR a podpredseda hnutia Milan Mazurek sa rozhodol kandidovať z posledného 150. miesta.

Mazurekova výzva

Ako povedal v pondelok na tlačovej konferencii Uhrík, Mazurek to zobral ako výzvu, aby ľudia rozhodli, či ho v parlamente znova chcú, alebo nie.

Zo štvrtého miesta kandiduje Uhríkov asistent z europarlamentu Ján Kecsés, ďalší v poradí sú generál Jozef Viktorín, Uhríkova asistentka Michaela Riapošová, garant pre oblasť spravodlivosti Marek Géci a expert na zahraničnú politiku Marián Ďuriš.

Deviaty je poslanec Národnej rady SR Eduard Kočiš a prvú desiatku uzatvára starostka obce Liptovské Revúce Jana Šimová. Zo 148. miesta kandiduje zakladateľ Slovenskej národnej strany Marián Andel, ktorý sa rozhodol pridať k hnutiu Republika.

Kandidačná listina Republiky

Kandidačnú listinu odovzdali minulú stredu. Ako povedal Uhrík, zostavená je z členov hnutia Republika. Cieľom je ponúknuť stabilný kolektív, ktorý bude schopný pracovať štyri roky bez toho, aby sa štiepil.

Dodal, že sa snažili zostaviť tím, ktorý bude mať svoju vážnosť a odbornosť. Podčiarkol, že sú najsilnejším pronárodným a vlasteneckým hnutím a podľa prieskumov sa zrejme dostanú do parlamentu. V prípade úspechu vo voľbách sa Uhrík plánuje vrátiť z Európskeho parlamentu naspäť do národnej politiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kandidačné listiny, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Jednotkou kandidátky Republiky je Uhrík, Mazurek zobral svoje miesto ako výzvu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií