fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jeff Bezos: Peniaze za nadčasy zvýšim, ale za PN nič nečakajte

Šéf Amazonu Jeff Bezos sa rozhodol, že zvýši mzdu za nadčasy svojich pracovníkov v skladoch. Tí sú vystavení čoraz väčšiemu zaťaženiu počas globálneho šírenia koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dopyt po dodávkach z Amazonu prudko stúpol, keďže ľudia zostali doma, sociálne sa izolovali a obchody sú zatvorené v mnohých krajinách sveta. Ako uvádza agentúra Reuters, skladníci firmy dostanú za nadčasy (nad 40 hodín týždenne) dvojnásobnú tarifu namiesto 1,5-násobku, ktorý bol doteraz. Zvýšenie tarify je však časovo obmedzené do 9.mája, a aj to spravil Jeff Bezos pod nátlakom politikov.

Štyria americkí senátori zo Spojených štátov napísali riaditeľovi Amazonu otvorený list, v ktorom vyzývali k väčšej ochrane pracovníkov počas vypuknutia koronavírusu. Stalo sa tak po potvrdení prípadu nákazy v americkom firemnom sklade.

Aj keď zamestnanci zaiste zvýšenie platu uvítajú, senátori žiadali aj ďalšie zlepšenie pracovných podmienok. Medzi ne patrili aj pravidlá o mzdách počas práceneschopnosti alebo tzv. hazard pay. Je to forma kompenzácie pre tých, ktorí zostávajú pracovať v rizikových podmienkach napriek pretrvávajúcemu stavu nebezpečenstva, v tomto prípade pandémie. Jeff Bezos dal odpoveď, že tým, u ktorých je diagnostikovaný koronavírus, dostanú dva týždne platenej práceneschopnosti. Iní pracovníci, ako napríklad pracovníci dodávacích staníc, nedostanú nič.

Prečítajte si tiež:
Vedci objavili niečo neskutočné. DNA žraloka by dokázala vyliečiť rakovinu

V blogovom príspevku na webe Amazonu Jeff Bezos napísal, že je „vďačný“ zamestnancom, ale žiadne väčšie výhody neponúkne. Sľúbil, že spoločnosť dodá svojim ľuďom ochranné pomôcky. Nevedno však, kedy tento sľub splní aj kvôli slabej ponuke ochranných pomôcok vo svete.

Spoločnosť Amazon tiež oznámila, že zastaví prepravu „nepodstatných produktov“ do Talianska a Francúzska z dôvodu prepuknutia koronavírusu. Základné položky ako zdravotné a domáce potreby, detské výrobky, potraviny, chovateľské potreby a výrobky pre osobnú starostlivosť sa budú prepravovať naďalej .

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reuters senate.gov About Amazon Blog

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií