fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jesenné tipy na krásne prírodné dekorácie: Nekupujte ich, vyrobte si ich!

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeseň so sebou prináša množstvo krásnych farieb a príležitostí, vytvoriť si úžasné dekorácie. Popadané lístie, gaštany, orechy, sušené kvety, jarabiny… Spríjemníte si popoludnie a vyrobte si  niečo, čo poteší nielen vaše oči.

1. Tavné pištole vám výrazne uľahčia prácu

Stoja len pár eur, ale pomôžu ako nikto. Prilepia čokoľvek k čomukoľvek. Tavnú pištoľ stačí iba nahriať a prichystať si pracovnú podložku, aby ste si nezničili stôl. Pozor by ste si mali dávať aj na prsty. Slza tavného lepidla vydrží aj nepriazeň počasia – venček na dverách bude vyzerať, ako v prvý deň. Keď potom dekoráciu rozoberáte, stačí jednotlivé časti odlomiť a budúci rok ich pokojne použijete znovu.

jesenné dekorácie
Zdroj: blog.mall.sk

2. Prútený veniec si kúpte, vyzdobte si ho však sami

V obchodoch nájdete mnoho komponentov za pár eur, vďaka ktorým tvorbu dekorácií stihnete, aj keď máte plné ruky práce so záhradkou. Pozbierať všetku úrodu a pripraviť ju na zimu, nie je sranda. Prútené vence nemusíte vyrábať sami, kúpte ich hotové a vyzdobte sušenými kvetmi a klasmi obilia, gaštanmi, žaluďmi, machom, šípkami, šiškami či popadaným pestrofarebným lístím.

3. Využite drevo

Ak máte doma drevené polienka, odrežte si z jedného pekne guľatého tenký plát a ten použite ako základ dekorácie na dvere alebo na stôl. Drevený kruh očistite a nalakujte, aby ste si živicou nezničili drevený nábytok. A ak chcete hotovú dekoráciu zavesiť, prevŕtajte si doň ešte dierku, cez ktorú prevlečte stuhu alebo silnejší režný špagát. Tento super tip máme z blog.mall.sk.

jesenné dekorácie
Zdroj: data.sashe.sk
jesenné dekorácie
Ak naplno zapojíte svoju kreativitu a fantáziu, prídete na to, že si môžete vyrobiť aj vlastné dekorácie z dreva. Vyzerajú takto úžasne! Zdroj: pluska.sk

4. Kvetinky nesmú chýbať

Na vytvorenie jesenných aranžmánov zo živých kvetín potrebujete nepriehľadnú misku a zelenú aranžovaciu hmotu. Nožom si vyrežte kus aranžovacej hmoty, ktorý sa zmestí do zvolenej nádoby a namočte ho do vody. Ak používate sušené kvetiny, zapichujte ich rovno bez namáčania a doplňte ich vetvičkami červených šípok alebo jarabín.

jesenné dekorácie
Využiť môžete aj listy, z ktorých si veľmi jednoducho vyrobíte kyticu. Zdroj: dobrarada.sk

5. Váza z tekvice

Tekvice k jeseni jednoducho patria! Využite ich na kvetinový aranžmán k vchodovým dverám alebo na terasu. Hokkaido tekvice majú krásnu oranžovú farbu, vydlabané a vystlané igelitovým vreckom vám výborne poslúžia ako základ jesennej dekorácie zo živých kvetov. Ak by vám vrecko nechcelo držať, prichyťte ho zvnútra špendlíkom.

jesenné dekorácie
Zdroj: dobrarada.sk

6. Bobule, bobuľky…

Šípky, jarabiny, židovské čerešne… To všetko je skvelý materiál, z ktorého vytvoríte pestrofarebné jesenné dekorácie. Ak chcete na dvere veniec z bobúľ, zaobstarajte si polystyrénový základ a obaľte ho červeným alebo oranžovým krepovým papierom. Len tak nebude presvitať biela farba polystyrénu pomedzi plody. Potom už sa vrhnite na zapichovanie alebo lepenie jednotlivých bobuliek. Nakoniec vezmite napríklad prírodný špagát a veniec naň zaveste.

jesenné dekorácie
Zdroj: pluska.sk

7. Romantická jesenná atmosféra aj u vás doma

Chladnejšie jesenné večery priamo vyzývajú na romantické večere vo dvojici. Prestrite si stôl tematicky, v duchu aktuálneho ročného obdobia. Pozbierajte trochu pestrofarebného lístia, zapáľte sviečky a namiesto servítok použite na zabalenie príborov vrecovinu alebo inú prírodnú tkaninu a dokonalá dekorácia je na svete. Pri jesenných lampičkách sa vám bude dívať do očí polovičky určite lepšie. Nechýba už nič iné, iba si otvoriť fľašu dobrého červeného vína a užívať si spoločnosť toho druhého.

jesenné dekorácie
Zdroj: dobrarada.sk

Zdroj: blog.mall.sk

Prečítajte si tiež:

Dajte veciam druhú šancu: TOTO je spôsob, ako si vyrobiť 3 štýlové dekorácie do bytu

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií