Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáte jesenné dobrodružstvo? Nájdete ho v 21 slovenských mestách

S jeseňou prichádza tradične aj nová šnúra festivalu Cestou necestou, tentokrát až v 21 mestách po celom Slovensku, v ktorých sa môžeš tešiť na desiatky inšpirujúcich prednášok. Dychberúce zábery, posúvanie hraníc možného, či skôr nemožného, cestovateľské rady, životné posolstvá, ale aj pokora v samotnom cestovaní sa preženie Slovenskom v termíne 16.10.-28.11.2019! Tak sa s nami vydajte na jesenné dobrodružstvo!

Pokračovanie pod reklamou

Čo všetko nás čaká?

Cestovateľská lahôdka v podobe najväčšieho podujatia od 8.-10.11.2019 v bratislavskom DK Ružinov s 50 prednáškami v troch sálach poriadne prevetrá aj skúsených cestovateľov, ktorí čo to už preskákali. Zahraniční hostia z Nepálu, Fínska, či režiséra z Českej republiky budú doplnení o domáce zastúpenie, či malou ochutnávkou balkánskej kultúry v podobe Albánskeho konzulátu. Prednášky o skialpe, vysokohorskej turistike, paraglidingu cez všetky horstvá sveta, či bicykloch, autonomádoch, stopom i motorkami cez šialené destinácie, až po plavby na plachetniciach na druhom konci sveta, úctyhodne životné štýly, či nezištné dobrovoľníctvo. Dlhodobé cestovanie, po cestách-necestách s deťmi neobídeme a stretnete sa aj so Slovákom, ktorý navštívil všetky krajiny sveta. To všetko doplnené o workshopy, diskusie, prezentácie neziskových organizácii, či koncerty spolu s akrojogou a ochutnávkou exotického jedla pod jednou strechou!

Zdroj: pexels.com

Aj mimo Bratislavy bude program nabitý

Jesenné dobrodružstvo bude pokračovať aj v ostatných slovenských mestách, kde sa vyberieme od horských masívov Ťanšanu, Patagónie, Kaukazu, Pamíru, Himalájí, cez magický Karakoram s výstupom na 8047m BROAD PEAK. Nemôže chýbať PCT trail spolu s kanadským Rockies v podaní zakladateľa festivalu, Miša Knitla. S Milom Daníškom sa prejdeme cez najkrajšie výhľady Mt. Blancu, či jeden z najťažších hrebeňov Európy – korzickú GR20. Nezabudli sme ani na Slovensko a povestnú cestu SNP. Jánošík, ktorý utiekol do Nepálu, ale aj krutá realita Indie na vás čakajú tiež.

Zdroj: pexels.com

Stretnete sa so zaujímavými ľuďmi

Na punkáča cez Južnú Ameriku alebo stopom po pobaltských krajinách. Predstavíme vám prvého profi futbalistu v Libanone, alebo Slovenku, ktorá založila školu vo vojnou postihnutej Rwande. Memento ľudského zlyhania bude Černobyľ a mesto duchov Pripjať.

Pokračovanie pod reklamou

Neobídeme ani Sýriu

Po vlastnej osi sa dostaneme do Sýrie ešte pred vojnou, na červenom skútri do Škandinávie, pionierom do Kirgizska alebo vám predstavíme unikát – jeden riadi, dvaja pedálujú, piati sa vezú. Štvorčlenná ženská posádka naprieč Gruzínskom a Arménskom, ale aj za volantom nesmrteľnej Buchanky naprieč Pamír „highway“. Predstavíme krajinu večného ohňa – Azerbajdžan. Ako sa dá prežiť Thajsko za cenu dovolenky v Európe, Seychely bez cestovky, alebo jeden rok života v Japonsku? Najodľahlejšie zákutia planéty zastúpi Kamčatka a dovolíme si aj taký kúsok, ako paragliding v Antarktíde! Za polárnym kruhom navštívime magické Lofoty. Najkrajšie zábery Nového Zélandu, kde poputujeme na kolesách, nohách alebo lyžiach. Vystúpime z komfortnej zóny a 9 mesiacov prežijeme v dodávke, hra na gitare bude našim chlebom a viete, aké to je vrátiť sa po piatich rokoch z ciest domov? Predstaví sa aj najčerstvejší člen tímu – Gabo, ktorý vás uchváti profi zábermi z jeho 3-mesačnej ceste po Islande.

Zdroj: pexels.com

Kompletný zoznam miest je prístupný na festivalovej stránkefacebooku.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií