fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáte jesenné dobrodružstvo? Nájdete ho v 21 slovenských mestách

Máte tip? napíšte nám mailom

S jeseňou prichádza tradične aj nová šnúra festivalu Cestou necestou, tentokrát až v 21 mestách po celom Slovensku, v ktorých sa môžeš tešiť na desiatky inšpirujúcich prednášok. Dychberúce zábery, posúvanie hraníc možného, či skôr nemožného, cestovateľské rady, životné posolstvá, ale aj pokora v samotnom cestovaní sa preženie Slovenskom v termíne 16.10.-28.11.2019! Tak sa s nami vydajte na jesenné dobrodružstvo!

Čo všetko nás čaká?

Cestovateľská lahôdka v podobe najväčšieho podujatia od 8.-10.11.2019 v bratislavskom DK Ružinov s 50 prednáškami v troch sálach poriadne prevetrá aj skúsených cestovateľov, ktorí čo to už preskákali. Zahraniční hostia z Nepálu, Fínska, či režiséra z Českej republiky budú doplnení o domáce zastúpenie, či malou ochutnávkou balkánskej kultúry v podobe Albánskeho konzulátu. Prednášky o skialpe, vysokohorskej turistike, paraglidingu cez všetky horstvá sveta, či bicykloch, autonomádoch, stopom i motorkami cez šialené destinácie, až po plavby na plachetniciach na druhom konci sveta, úctyhodne životné štýly, či nezištné dobrovoľníctvo. Dlhodobé cestovanie, po cestách-necestách s deťmi neobídeme a stretnete sa aj so Slovákom, ktorý navštívil všetky krajiny sveta. To všetko doplnené o workshopy, diskusie, prezentácie neziskových organizácii, či koncerty spolu s akrojogou a ochutnávkou exotického jedla pod jednou strechou!

Prečítajte si tiež:
Najlepšie rastliny do spálne, ktoré sú prírodné čističky vzduchu

Zdroj: pexels.com

Aj mimo Bratislavy bude program nabitý

Jesenné dobrodružstvo bude pokračovať aj v ostatných slovenských mestách, kde sa vyberieme od horských masívov Ťanšanu, Patagónie, Kaukazu, Pamíru, Himalájí, cez magický Karakoram s výstupom na 8047m BROAD PEAK. Nemôže chýbať PCT trail spolu s kanadským Rockies v podaní zakladateľa festivalu, Miša Knitla. S Milom Daníškom sa prejdeme cez najkrajšie výhľady Mt. Blancu, či jeden z najťažších hrebeňov Európy – korzickú GR20. Nezabudli sme ani na Slovensko a povestnú cestu SNP. Jánošík, ktorý utiekol do Nepálu, ale aj krutá realita Indie na vás čakajú tiež.

Zdroj: pexels.com

Stretnete sa so zaujímavými ľuďmi

Na punkáča cez Južnú Ameriku alebo stopom po pobaltských krajinách. Predstavíme vám prvého profi futbalistu v Libanone, alebo Slovenku, ktorá založila školu vo vojnou postihnutej Rwande. Memento ľudského zlyhania bude Černobyľ a mesto duchov Pripjať.

Neobídeme ani Sýriu

Po vlastnej osi sa dostaneme do Sýrie ešte pred vojnou, na červenom skútri do Škandinávie, pionierom do Kirgizska alebo vám predstavíme unikát – jeden riadi, dvaja pedálujú, piati sa vezú. Štvorčlenná ženská posádka naprieč Gruzínskom a Arménskom, ale aj za volantom nesmrteľnej Buchanky naprieč Pamír „highway“. Predstavíme krajinu večného ohňa – Azerbajdžan. Ako sa dá prežiť Thajsko za cenu dovolenky v Európe, Seychely bez cestovky, alebo jeden rok života v Japonsku? Najodľahlejšie zákutia planéty zastúpi Kamčatka a dovolíme si aj taký kúsok, ako paragliding v Antarktíde! Za polárnym kruhom navštívime magické Lofoty. Najkrajšie zábery Nového Zélandu, kde poputujeme na kolesách, nohách alebo lyžiach. Vystúpime z komfortnej zóny a 9 mesiacov prežijeme v dodávke, hra na gitare bude našim chlebom a viete, aké to je vrátiť sa po piatich rokoch z ciest domov? Predstaví sa aj najčerstvejší člen tímu – Gabo, ktorý vás uchváti profi zábermi z jeho 3-mesačnej ceste po Islande.

Prečítajte si tiež:
Chcete žiť dlhšie? Prečítajte si, ako na to

Zdroj: pexels.com

Kompletný zoznam miest je prístupný na festivalovej stránkefacebooku.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií