fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 cvikov z jogy na uvoľnenie vašich napätých svalov

Mnohí ľudia majú problémy s napätými svalmi, ktoré často vedú k zdravotným ťažkostiam, napríklad aj k nespavosti. Ponúkame vám 6 cvikov z jogy, ktoré vám  uvoľnia svaly a pomôžu lepšie spať.

Máte tip? napíšte nám mailom

Joga je cvičenie vhodné pre osoby, ktoré sú pod stresom alebo majú sedavé zamestnanie. Sedenie v práci niekoľko hodín denne zapríčiňuje množstvo zdravotných ťažkostí, medzi ktoré patrí napríklad aj nespavosť. Ponúkame vám 6 cvikov z jogy, vďaka ktorým uvoľníte napäté svaly a budete potom môcť lepšie spať.

6 cvikov na uvoľnenie svalstva:

1. Sklon vpred

Posaďte sa a nohy majte vystreté pred sebou. Pomaly dýchajte a snažte sa uvoľniť svaly na nohách. Potom sa nahnite dopredu a rukami sa dotknite prstov na nohách. Pomaly sa naťahujte tak veľmi, ako len môžete. Zbytočne sa nepresilujte, choďte len v rámci svojich hraníc.

2. Roznožka v sede

Sedíte na zemi (podložke), nohy roztiahnete od seba najviac, ako sa dá. Prechádzate do predklonu čím si naťahujete svaly. Ruky vystrite pred seba na zem a sklopte trup. Pri hlbokom dýchaní sa zamerajte na uvoľnenie napätia z namáhaných svalov.

3. Most

Ležíte na chrbte s rukami vedľa tela. Pokrčte nohy, ktoré sú od seba na šírku panvy. Pomaly zdvihnite zadok hore najviac, ako môžete a súčasne zatlačte do ramien. Napätie by sa malo uvoľniť.

Prečítajte si tiež:
Krásna pleť je zdravá pleť: Ako ju docielite? Kozmetička nám dala rady nad zlato!

4. Šikmé preťaženie

Opäť ležíte na chrbte, ale teraz budete uvoľňovať napätie z dolnej časti chrbta a svaly.  Nohy sú vystreté na zemi. Ohnite koleno a pritiahnite si ho k hrudi. Ruky dajte na zadnú stranu stehna ohnutej nohy a pomaly ju vystrite nahor. Urobte 10  hlbokých nádychov a vymeňte strany.

5. Póza dieťaťa

Pomocou tohto cviku si pretiahnete chrbát a boky. Pri pravidelnom cvičení môže táto póza zmierniť bolesti chrbta a zlepšiť rovnováhu a postoj tela.

Ležíte na chrbte, pritiahnete si obe kolená k hrudi a objímete vonkajšiu časť svojich nôh (členkov). Potom položte lakte na kolená a zdvihnite nohy hore. Jemne sa kolísajte zo strany na stranu, popri tom pomaly dýchajte nosom.

6. Natiahnutie chrbta

Opäť ležíte na chrbte a pritiahnite si kolená k hrudi. Ruky sú roztiahnuté do strán. Položte kolená na pravú stranu, hlavou pozeráte na opačnú stranu. Urobte 10 hlbokých nádychov a strany vymeňte.

Cvik eliminuje krčné a ramenné napätie a zvyšuje cirkuláciu v oblasti ramien a chrbta.

Týchto 6 cvikov z jogy môžete cvičiť aj pred televízorom. Sú jednoduché a ich účinky sú dlhotrvajúce. Stačí si nájsť pár minút pred spaním, aby ste si uvoľnili napäté svaly a mohli ľahšie zaspať.

Prečítajte si tiež:
Najlepší čas pre najlepšie kamarátky. Užite si ho na veľtrhu krásy INTERBEAUTY
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií