fbpx
Tento dospelák sa vracia do detstva tým, že maľuje detské kresbičky, ktoré sú pre neho veľkou grafickou inšpiráciou

Tento dospelák sa vracia do detstva tým, že maľuje detské kresbičky, ktoré sú pre neho veľkou grafickou inšpiráciou

Hovorí sa, že detská predstavivosť je naozaj neprekonateľná a len málo dospelých ju dokáže nahradiť.

Neboli by sme si tým však až takí istí. Svet už dávnejšie obleteli ilustrácie detských kresieb prevedené do grafickej podoby. Hoci sa kresby na prvý pohľad javia, akoby ich maľovali deti, nie je tomu tak.

Ich autorom je francúzsky umelec Julien Malland, ktorý už síce dávno nie je dieťaťom, ale vo svojej detskej tvorbe zotrváva i naďalej. Centrom jeho umenia sa stal Paríž, kde svoje kresby umiestnil skutočne všade – na budovy domov i opustených podnikov, múry, cesty, chodníky, či dokonca ploty. Dievčatko skákajúce škôlku alebo švihadlo doslova až za múr steny, chlapec, ktorý je doslova ponorený do čítania knihy, na múre stavia kocky, z plošiny postavenej z kníh sa pozerá na svet z vtáčej perspektívy alebo rovno z loďky plávajúcou pozdĺž brehu dúhovej rieky Seiny v Paríži. To všetko a ešte omnoho viac ponúka tvorba tohto umelca.

Zdroj: thisiscolossal.com

Detská hravosť, nevinnosť a bezhraničná predstavivosť tu kontrastuje s chaotickým prostredím. Autor sa svojimi kresbami snažil zdôrazniť, čo dnešným deťom pod vplyvom techniky a globalizácie chýba. Jeho tvorba je preto nadčasová a súčasne taká inovatívna. Nám pri pohľade na kresby napadá iba jedno: ,,Navždy zostaňme deťmi, pretože iba deti vedia, čo chcú.” 

Pozrite si galériu obrázkov a vráťte sa spolu s Julienom do detstva!

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.