fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nepoučiteľný Justin Bieber: Za krádež mu hrozí súd

Máte tip? napíšte nám mailom

Známy fotograf Robert Barbera podal sťažnosť na kanadského speváka, ktorý zdieľal jednu z jeho fotografií na svojej sociálnej sieti. Justin Bieber sa podľa všetkého bude musieť z dôvodu ukradnutia fotografie postaviť pred súd.

Mladý spevák známy svojimi nekonečnými výstrelkami sa opäť dostáva do pozornosti médii. Negatívne svetlo na neho vrhá fotografia, ktorú zverejnil ešte v marci tohto roku na jednej zo svojich sociálnych sietí. Na fotografii je zobrazený Justin Bieber so svojim priateľom,  Richom Wilkersonom ako vystupujú z auta. Na tom by samozrejme nebolo nič nezvyčajné, keby bol autor fotografie upovedomený o jej zverejnení a súhlasil s tým.

View this post on Instagram

Me and my guy @richwilkersonjr

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Duševné vlastníctvo

Zverejnený obrázok si získal na Instagrame behom niekoľkých hodín množstvo pozitívnych hodnotení, vrátane komentárov, pričom do dnešného dňa ju si ho “obľúbilo” viac ako 4 milióny ľudí. Problém však je, že Justin Bieber nie len že neuviedol autora fotografie, ale ani nepožiadal o povolenie. A preto sa fotograf Robert Barbera rozhodol konať a proti spevákovi podal sťaznosť. Ako sám uvádza: ” Je to jediný spôsob spôsob, ako si uvedomiť, že aj na Instagrame platia práva duševného vlastníctva.

„Robert Barbera je autorom tejto fotografie a bol vždy držiteľom všetkých práv, titulu a záujmov, vrátane autorských práv s nimi súvisiacich“, informuje magazín E! News, ktorý má k dispozícii právne dokumenty.

Zdroj: Instagram

Väzenie alebo tučné odškodné?

Právny dokument nešpecifikuje presnú sumu za ukradnutie fotografie a porušenie duševného vlastníctva  Roberta, avšak odškodnenie by sa mohlo vyšplhať až do výšky 150 000 dolárov.

Rovnaký problém ako Justin Bieber mala pred nedávnom aj modelka Gigi Hadid, ktorá vo svojom príbehu  na sociálnej sieti uverejnila fotografiu svojho bývalého priateľa zhotovenú paparazzom. Ten ju napadol za ukradnutie fotografie, na ktorú sa vzťahuje jeho duševné vlastníctvo.

Jasné pravidlá Instagramu

Tento postup sa pre mnohých môže zdať čudný, avšak opak je pravdou.  Na Instagrame tiež platia jasné pravidlá: „Zdieľajte iba fotografie a videá, ktoré ste nasnímali alebo ktoré máte právo zdieľať. Nezverejňujte žiadny obsah, ktorý ste skopírovali alebo získali prostredníctvom internetu a na ktorý nemáte práva na zverejnenie.”

 

Čítajte tiež: 

Jennifer Aniston opäť inšpiruje. Aj vy môžte byť ako ona!

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií