Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Južné Čechy postihol požiar, hasiči s ním bojujú už druhý deň 

Hasiči očakávajú, že požiar dostanú pod kontrolu v priebehu nedele.

16.7.2023 (SITA.sk) – Českí hasiči od soboty bojujú s rozsiahlym lesným požiarom pri obci Jetěnice v okrese Písek v Juhočeskom kraji, kde oheň zachvátil plochu viac ako 30 hektárov.

„Požiar sa pre suchý porast a vietor rýchlo šíril,“ uviedli v sobotu večer hasiči, ktorí na miesto prišli zo siedmich staníc. Pridalo sa k ním 17 dobrovoľných jednotiek a vrtuľník. Hasiči zasahovali celú noc. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

V nedeľu ráno veľmi pomohol dážď, uviedla hovorkyňa juhočeských hasičov Vendula Matějů. Požiar podľa nej zatiaľ nie je lokalizovaný, ale vývoj je pozitívny.

„Podarilo sa zabrániť ďalšiemu šíreniu, nikde už nie je vidieť plamene,“ konštatovala Matějů. Situáciu zo vzduchu monitorujú drony. Hasiči očakávajú, že požiar dostanú pod kontrolu v priebehu nedele.

Viac k témam: Lesný požiar, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Južné Čechy postihol požiar, hasiči s ním bojujú už druhý deň  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií