fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

K blížiacim sa prezidentským voľbám premietnu film Kandidát, sprevádzať ho budú diskusie s tvorcami

Máte tip? napíšte nám mailom

Film Kandidát dnes premietnu v Banskej Bystrici, Bratislave BORY Mall, Košiciach, Martine, Nitre, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave a Žiline. V Bory Mall bude po filme nasledovať diskusia s tvorcami filmu

V kontexte aktuálneho spoločensko-politického diania a blížiacich sa volieb Prezidenta SR, sa produkcia Azyl a Continental film rozhodli opäť uviesť na slovenské plátna celovečerný film Kandidát, štylizovaný cynický thriller s prvkami čiernej komédie na motívy knihy Kandidát – Denníky z odpočúvania od Maroša Hečka a Michala Havrana.

Príbeh filmu Kandidát sa odohráva počas dvoch mesiacov kampane pred nekonkrétnymi prezidentskými voľbami v jednej konkrétnej krajine. Autor denníkových zápiskov netuší, pre koho zaznamenáva odpočúvania a nadšenie zo zaujímavej zákazky, v ktorej sleduje biskupa, šialeného majiteľa reklamnej agentúry a nevýrazného prezidentského kandidáta s írečitým menom Peter Potôň a ešte ľúbozvučnejšou rodinnou históriou, zakrátko vystriedajú znechutenie a zmätenosť. Z jeho denníka sa stáva spis, ktorý môže tajomná osoba s menom Silvia využiť vo svoj prospech.

K premietaniu sa vyjadril na Facebooku aj samotný producent Maroš Hečko: „Drahí priatelia! Skôr, ako uvidíte na filmovom plátne KANDIDÁTA 2, môžete si 13.3. v CINEMAXOCH po celom Slovensku pozrieť obnovenú premiéru filmu KANDIDÁT (zatiaľ jednotku), v ktorom hrajú: Marek Madžes Majeský, Monika Hilmerová, Michal Kubovčík, Michal Dlouhý, Jano Jackuliak, Lukáš Pelč, Braňo BezákRóbert Slovák, film, ktorého predlohou je kniha Denníky z odpočúvania, ktorú som napísal spolu s Michalom Havranom, kameru vo filme obslúžil Tomáš Juríček, strih Matej Beneš, hudbu skomponoval Matúš Široký, titulkovú pesničku obsadil Branči Kováč a celé to zrežíroval a naservíroval Jonas Karasek ako režisér a ja ako producent. Prídite vy, lebo prídeme aj my a urobíme diskusiu po filme. Témou bude – či HLAVU ŠTÁTU VOLÍTE VY.”

https://www.facebook.com/CINEMAXSLOVENSKO/photos/a.310193358510/10156223642163511/?type=3&theater

Prečítajte si tiež:
Malé, ale bohaté – české Klatovy

 

Zdroj: kandidat.azyl.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií