fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

K Európe sa blíži post-tropická búrka. Slovensko čakajú obrovské búrky

Cez Atlantik postupuje tlaková níž, ktorá je pozostatkom tropickej búrky, ktorá sa sformovala nad Atlantikom. Táto tlaková níž už zajtra ovplyvní počasie na Britských ostrovoch a čiastočne ovplyvní počasie aj u nás.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nasledujúce dni nás na Slovensku čaká opäť pestré počasie. Počasie totiž bude ovplyvňovať tlaková níž, ktorá je pozostatkom tropickej búrky, ktorá sa sformovala nad Atlantikom.

Na to že je júl ide o pomerné včasné sformovanie tropickej búrky nad Atlantikom. Táto tropická búrka sa však nevyvinula do hurikánu. Teraz postupuje Atlantikom a už zajtra sa budú pozostatky tropickej búrky Edouard nachádzať nad Britskými ostrovmi.

Pozostatky tropickej búrky neprinesú do Európy príliš veterné počasie. Vietor zosilnie, ale nárazy vetra by sa mali pohybovať väčšinou do 70 km/h. Táto tlaková níž však prinesie niečo iné a to aj do našej oblasti.

Okolo tejto tlakovej níže totiž bude do Európy prúdiť teplý vzduch. Táto níž k nám bude pumpovať veľmi teplý vzduch z Afriky, čo na teplotách pocítime na Slovensku v piatok a v sobotu, kedy by sa teploty mali šplhať až vysoko nad +30 °C.

V piatok popoludní a v sobotu začne frontálny systém, ktorý bude spojený s touto tlakovou nížou ovplyvňovať počasie aj na našom území.

Prečítajte si tiež:
Obrovská supercela spôsobila v Maďarsku veľké škody

V strednej Európe sa očakávajú pomerne intenzívne búrky. Môže za to práve príliv teplého vzduchu, ktorý labilizuje vzduch a to tohto labilného prostredia príde front s dobrou dynamikou.

V našej oblasti sa tak už v piatok očakávajú silné búrky. Tie Slovensko zasiahnu už v noci na sobotu a najmä počas soboty, kedy sa očakávajú aj na našom území búrky, ktoré budú sprevádzané nebezpečnými sprievodnými javmi.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií