fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Káčer podľa Matoviča uštedril Hegerovi poslednú ranu, vyjadril sa aj ku kauze Vlčana

Igor Matovič si myslí, že prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje „progresívnu vládu”.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.5.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je presvedčený, že bude vymenovaná úradnícka vláda. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Progresívna vláda

Poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer (Demokrati) podľa Matoviča uštedril vláde Eduarda Hegera poslednú ranu. Zdôraznil, že Káčer je pritom Hegerov človek a tiež člen jeho strany Demokrati.

Matovič si myslí, že prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje „progresívnu vládu”. Tú nemieni ju podporiť. Pripustil však, že je tu taká možnosť, ak by Čaputová rokovala s jeho hnutím a dala jeho členom, ktorých volilo mnoho voličov, možnosť nominovať ľudí z mimopolitického prostredia.

Termín predčasných volieb

Poslanec parlamentu Marián Viskupič (SaS) súhlasí, že prezidentka už nemá na výber a myslí si, že by mala vymenovať úradnícku vládu a ukončiť chaos.

Matovič by už v tejto chvíli nepodporil skorší termín parlamentných volieb. Ak by boli začiatkom leta, eliminovala by sa podľa neho možnosť volebnej kampane. Podotkol, že hoci by to bolo na začiatku leta, mnoho ľudí bude dovolenkovať. Viskupič sa pripojil a zdôraznil, že by to prinieslo len ďalší chaos.

Prečítajte si tiež:
PCR testy v pondelok odhalili 123 pozitívnych, ochoreniu podľahli traja ľudia

Iný termín je už podľa neho dnes nerealistický a strana SaS by ho už nepodporila.

Dotácia pre Vlčana

Matovič sa vyjadril aj ku kauze ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, ktorého firma získala dotáciu z ministerstva životného prostredia. Podľa lídra hnutia OĽaNO je to kauza medzi dvomi nominantmi strany Demokrati.

Matovič si myslí, že v tejto strane by si to mali aj vyriešiť. Trvá na tom, že Vlčan nie je nominantom hnutia OĽaNO, ale nominantom dočasne povereného premiéra Hegera, ktorý je predsedom strany Demokrati. Do tej patrí i poverený minister životného prostredia Ján Budaj. Matovič odmieta niesť zodpovednosť za nominanta inej strany.

Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Minister životného prostredia SR, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Káčer podľa Matoviča uštedril Hegerovi poslednú ranu, vyjadril sa aj ku kauze Vlčana © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií