Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaliňák sa stretol s ukrajinským ministrom obrany Umerovom, diskutovali o alternatívach pomoci zo strany Slovenska (foto)

Kaliňák zároveň tlmočil postoj slovenskej vlády k forme a možnostiam pomoci zo strany Slovenska.

21.3.2024 (SITA.sk) – Minister obrany Robert Kaliňák sa stretol s ukrajinským ministrom obrany Rustemom Umerovom. Rozprávali sa o alternatívach Slovenska pri podpore Ukrajiny.

Kaliňák zároveň tlmočil postoj slovenskej vlády k forme a možnostiam pomoci zo strany Slovenska. Stalo sa tak v rámci pracovného stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny, ktoré viedol americký minister obrany Lloyd Austin.

Viac ako 50 lídrov rezortov obrany krajín na leteckej základni Ramstein v Nemecku spoločne diskutovalo o aktuálnych potrebách Ukrajiny. Minister obrany Kalinák rokoval aj s ministrami obrany Dánska, Nórska a Švédska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hovorili o zapojení Slovenska do humanitárneho odmínovania Ukrajiny. Ďalšími témami bolo aj posilnenie slovenskej produkcie delostreleckej munície kalibru 155 mm, ako aj možnosti spoločného rozvoja obranného priemyslu.

Viac k témam: Americký minister obrany, Minister obrany SR, Obrana, Obranný priemysel, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister obrany
Zdroj: SITA.sk – Kaliňák sa stretol s ukrajinským ministrom obrany Umerovom, diskutovali o alternatívach pomoci zo strany Slovenska (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií