fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Urobte si dnes výlet! Bojnice vás okúzlia zámkom aj unikátnou vyhliadkovou vežou

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak rozmýšľate nad tým, kam ísť na výlet, nechajte sa zlákať mestom Bojnice. Práve tu sa nachádza krásny zámok, ZOO či vyhliadková veža. Pozrite sa, na čo všetko sa môžete na tomto mieste tešiť. 

Portál Vyletik.eu informuje, že Bojnice sú unikátnym miestom pre navštívenie historických pamiatok. Okrem toho, že sa tu nachádza navštevovaný Bojnický zámok, sú tu tiež kúpele a nová atrakcia v podobe vyhliadkovej veže, ktorá má až 30 metrov. Údajne však mala byť ešte vyššia. Cieľom tejto vyhliadky je prilákať turistov k ostatným atrakciám mesta.

Unikátna atrakcia

Portál Kamnavýlet.sk informuje, že ide o náročnú stavbu, ktorú len tak na Slovensku nenájdete. Jej technická štruktúra je podobná, ako veža na Morave. Vyhliadková veža v Bojniciach má tiež tobogan, z ktorého sa návštevníci môžu spustiť a vychutnať si nezabudnuteľnú jazdu aj výhľad. Nachádza sa v zalesnenej časti blízko Bojnickej kalvárie. Les pretkávajú rôzne cestičky, ktoré sú vhodné pre kočíky aj cyklistov. Tiež sú tu označené turistické trasy z Bojníc, ktoré siahajú od Bojnických kúpeľov. Ak by ste radi navštívili túto oblasť, pešia trasa z Bojníc trvá približne 40 minút.

Prečítajte si tiež:
Psík chcel zachrániť svojho pána pred zásahom elektrickým prúdom. Stálo ho to život

Bojnický zámok – Prečo ho navštíviť?

Atrakciou mesta je okrem vyhliadky aj Bojnický zámok. Považovaný je za najromantickejší zámok na Slovensku. Svojou nádhernou,  príjemnou architektúrou a tiež prostredím láka čoraz viac slovenských, ale tiež zahraničných turistov. Jeho pôvod siaha do ďalekej histórie.

V minulosti išlo o gotický hrad, pochádzajúci z 11. storočia. Hoci mal mnoho majiteľov, od 17. storočia patril zámok Pálffyovcom. Ako každý správny zámok, aj tento má niekoľko povier. Posledná patrí Jánovi Pálffymu a to práve v súvislosti s jeho nevydarenou láskou, ku francúzskej kontese de Jeanville. Počas prehliadok môžete navštíviť komnaty cez deň, aj večer.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií