fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kam s deťmi? 8 tipov na nezabudnuteľný víkendový výlet

Deti majú energiu na rozdávanie, však? Poriadne vyšantiť sa môžu najmä na výletoch, kde objavujú nové veci. Výlety tiež vedia byť ńezabudniteľným prekvapením a potešiť. Ak teda náhodou hľadáte nejaký darček k sviatku, ten najoriginálnejší (nielen) pre deti je určite zážitok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Budapešť s Tropicariom

Budapešť patrí medzi najlukratívnejšie mestá Európy. Dýcha históriou a ponúka mnoho tradičných gastronomických pochúťok, ale aj moderných špecialít. Čo je však zaujímavé pre deti, je tu Tropicarium. Nájdete tam najväčšie stredoeurópske morské akvárium so žralokmi, pavilón dažďového pralesa, krokodýle, žraloky, raje, hady, miniopice a rôzne exotické zvieratá. Suveníry si počas výletu môžete nakúpiť v obchodnom centre Campona a Budapešť dokonale spoznáte vďaka komentovanej prehliadke autobusom. Zblízka si však prehliadnete hrad a po príchode na Vörösmártyho námestie je plánovaný záverečný rozchod. Výhodou Budapešti je najmä to, že sa tam viete dostať celkom rýchlo. Preto tento výlet s nami stihnete otočiť za jeden deň.
Termín: 27. 5. 2023
Cena: od 49,00 € / osoba

bartotravel/budapest
Tropicarium v Budapešti

Legoland – svet kociek a zámok Neuschwanstein

Každé dieťa pozná Lego. Ak náhodou nie, o to väčší je dôvod navštíviť legoland. Ten najbližší zo Slovenska je v nemeckom Günzburgu. Keďže cesta sem trvá dlhšie, po trase je naplánovaná návšteva rozprávkového zámku, ktorý je populárny aj vďaka spoločnosti Walt Disney. Uprostred nádhernej prírody sa týči množstvo vysokých vežičiek a výhľady z nich sú nezabudnuteľným zážitkom. Zámok Neuschwanstein je jednoducho spojením dokonalej romantickej architektúry, histórie a rozprávkového sveta. Ani druhá zastávka však nebude zaostávať. V Legolande zažijú (nielen) deti jeden z najväčších zážitkov, na ktorý nikdy nezabudnú. Ocitnete sa v nevšednej krajine, ktorá je na nerozoznanie od skutočnej, avšak stavby tu budú z lega a z naozaj veľa lega. Obklopí vás 25 miliónov legokociek, množstvo atrakcií a aktivít. Budete môcť navštíviť safari, legové Benátky, Amsterdam či reálny podmorský svet, alebo továreň na lego. Na dlhú spoznávačku legolandu využijete zas vláčik LEGO Express.
Termín: 1. 7. → 2. 7. 2023
Cena: 129,00 – 289,00 €

legoland bartotravel
Legoland /Nemecko

Gardaland a kúpanie pri jazere Lago di Garda

Lago di Garda je jednou z najobľúbenejších a najznámejších destinácií v Taliansku. Na jednom pobreží sa týčia majestátne hory a na druhom nížinatá krajina s palmami. Ak chcete zažiť Taliansko mnohých tvárí, je to práve tu. Blízko sa nachádza starobylé kúpeľné mestečko Sirmione, v ktorom uvidíte rukopis Rímskej ríše. Na pobreží jazera zažijete dovolenkový luxus ako pri mori a obrovské množstvo aktivít môžete zas zažiť v Gardalande. Ponúka horské dráhy nad zemou aj pod zemou, s hlavou hore aj dole. A počas horúcich dní skvele padne vodná dráha v kruhoch na divokej rieke uprostred džungle. Tí najodvážnejší si môžu vyskúšať aj voľný pád zo 40 metrov či navštíviť strašideľný pekelný zámok. Tento dobrodružný výlet poteší každí dieťa.
Termín: 14. 7. → 16. 7. 2023
Cena: 69,00 – 99,00 €

Prečítajte si tiež:
FOTO: Táto modelka fandí futbalu po svojom! Výsledky zapisuje na svoje najintímnejšie miesta!
bartotravel lago digarda
Gardaland/Taliansko

Safari víkend v Dvúr Králové

To pravé safari je, ak vám divočina navodí zimomriavky. Safari v ZOO Dvůr Králové je určite jedným z takýchto miest. Množstvo žiráf, antilop a zebier, ale aj levov, slonov, pelikánov či plazov a ďalších zvierat môžete sledovať so zatajeným dychom. Po veľkom areáli môžete na prepravu využiť aj Safari bus. Nechýba tu ani lanový park, ktorý ponúka sledovanie zvierat z korún stromov. A ak nechcete zostať len pri pozeraní, niektoré zvieratá môžete aj hladkať.
Cestou späť je zastávka v ikonickom prostredí filmu Babička. Čaká na vás legendárne Babičkino údolie s čarovným Zámkom Ratibořice. Rozľahlý park vám pripomenie rozprávky starých čias v kráľovských sídlach a s prekvitajúcimi veľkými záhradami a parkami.
Termín: 29. 7. → 30. 7. 2023
Cena: 139,00 – 149,00 €

safari bartotravel
Safari Dvůr Králové

Paríž s Disneylandom

Ten pravý rozprávkový svet je hlavne v Disneylande. Obľúbené rozprávky ožívajú práve tu a len čakajú na svojich malých fanúšikov. Ale aj tých veľkých, samozrejme. Spoznajte v rámci tohto výletu Walt Disney Studios, ktoré je vedľa Disneylandu a ponúka ukážky filmového priemyslu aj zákulisia Disneyho filmov. Vstúpte do Disneylandu a prebádajte Disneyho zámok, Krajinu dobrodružstva, Krajinu fantázie a Krajinu objavov. Vyskúšajte Space Mountain – veľkú horskú dráhu, zalietajte si Petrom Panom, zaspite so šípkovou Ruženkou a zahrajte sa s trpaslíkmi. Zažite Divoký západ, navštívte Dom duchov a strašidiel, Džungľu či Arabský bazár. Stretnite Pirátov z Karibiku alebo Indiana Jones-a. Navštívenie Disneylandu v Paríži je jednoducho nezabudnuteľným zážitkom pre deti aj dospelých a určite stojí za návštevu.
Termín: 13. 9. → 17. 9. 2023
Cena: 199,00 – 899,00 €

disneyland bartotravel
Disneyland/Paríž

Londýn s HARRYM POTTEROM

Londýnske mrakodrapy, Hyde park, Speaker’s corner, Marble Arch či pamätník princeznej Diany. To všetko je naplánované už v prvý deň výletu vhodnejšieho pre staršie deti. A to je ešte len začiatok.
Fanúšikov Rokfortu a kúziel nepoteší nič viac ako Londýnsky Kúzelný svet Harryho Pottera. Stante sa súčasťou magického sveta a nastúpte na nástupište 9¾. Otvoria sa vám brány filmového štúdia a uchvátia vás detaily a množstvá rekvizít z populárneho filmu o mladom čarodejníkovi. Ocitnete sa doslova v laviciach čarodejníckej školy a na lietajúcej metle či v Hegridovom motocykli. Radšej až potom si vychutnajte ďatelinové pivo.
Návšteva Londýna bude obohatená aj o ďalšie miesto spájané s filmovým a seriálovým hrdinom, Sherlockovu Baker Street. Následne je možná prehliadka jednotlivých slávnych londýnskych pamiatok, ktoré sa pri pobyte v meste nedajú vynechať. Napríklad múzeum voskových figurín Madame Tussaud´s, St. Paul´s Cathedral, Shakespeareovo divadlo Globe, London Bridge, Tower of London, Buckingham Palace, Big Ben, London Eye, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Trafalgar Square, National Gallery a tak ďalej.
Termín: 27. 9. → 1. 10. 2023
Cena: 769,00 – 799,00 €

Prečítajte si tiež:
Top 5 najkrajších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť. #1
londyn bartotravel
Londýn, nástupište 9¾

FamilyPark Neusiedlersee

Blízko za hranicami na vás čaká park plný zážitkov, o akom sa vám ani nesnívalo. Je to najväčší rodinný zábavný park v Rakúsku. Ponúka širokú škálu jázd a atrakcií vrátane horských dráh, vodných jázd, kolotočov a ihrísk. Vo Familyparku Neusiedlersee si každý príde na svoje. Okrem týchto atrakcií je v ponuke detská zoo a mnoho živých vystúpení, napríklad kúzelnícke a rozprávkové predstavenia. To všetko je v tesnej blízkosti nádherného jazera Neusiedl, takže ide o rýchly, ale za to veľmi zážitkový výlet.
Termín: 3. 6. 2023
Cena: 39,00 – 79,00 €

familypark bartotravel
Familypark Neusiedlersee/Rakúsko

Víkendové kúpanie v talianskom Bibione, Lunapark

Chceli by ste deti zobrať k moru? Tak to určite neprehliadnite taliansku pláž v Bibione, ktorá patrí medzi pláže s najvyššou úrovňou udržiavania. Je vybavená ležadlami, slnečníkmi, toaletami, sprchami a šatňami. Nájdete tu vybavenie pre deti, rôzne preliezky a kolotoče. Na občerstvenie nechýbajú rôzne bary a reštaurácie. 8-kilometrová piesočnatá pláž má postupný prístup k moru a ľahko sa dostanete aj na letisko a do mesta. V centrálnej časti Bibione sa nachádza lunapark a nákupná pasáž. Pre tento výlet máme už teraz naplánovaných viacero termínov.
Termín: viacero dostupných termínov od júna až po september
Cena: 69,00 – 79,00 €

bibione bartotravel
Bibione /Taliansko

PR článok

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií