fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kampaň PRVÁ poukazuje na ženy, ktoré vstúpili do dejín. To, čo sa v škole neučí, dobehnú tieto videá!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pretože nielen muži sú hrdinovia

Štúr. Štefánik. Bernolák. Je ich ešte viac, no všetko sú to muži. Muži, ktorí svojím konaním a myslením výrazne ovplyvnili budúcnosť.

Prečo sú však stále v popredí pred ženami?  Mária Terézia, ktorej meno vám napadne asi ako prvé (a možno niektorým aj ako jediné) ženské, ktoré má čo do činenia so Slovenskom, však nie je jediná, ktorá bola múdra a inteligentná. Ženy, ktoré za navždy zapísali do histórie však často zostávajú zabudnuté. Učebnice o nich nepíšu, a tak mladí nevedia, že to neboli len muži, ktorí sa podujali pre významné kroky.

Kampaň Prvá poukazuje na ženy, ktoré by sme mali poznať, no ktoré sa nezmestili do učebných osnov ani učebníc. Preto sa rozhodla priblížiť 10 žien formou filmových dokumentov a sprievodných aktivít. Propagácia kampane prebieha aj na Facebooku, kde sa rýchlo dostane práve k mladým ľuďom. Jej cieľom je upútať záujem mladých o históriu a venovať sa problematike rovnocennosti mužov a žien.

A nielen Facebook, ale aj Youtube ponúka množstvo informácií o Prvej. Nájdete na ňom spoty a videá, ktoré sa určite oplatí pozrieť.

Prečítajte si tiež:
Skutočný príbeh českej herečky: Lída Baarová netajila pomer s nacistom Goebbelsom

PRVÁ

Zdroj: youtube.com  facebook.com/cyklusPrva

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií