fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Legalizácia konope na medicínske účely je platná už aj v UK

Máte tip? napíšte nám mailom

Až 60 % respondentov, pochádzajúcich z objednanej štúdie od United Patients Allience, tvrdilo, že keď začali užívať  konope (kanabis), potreba ďalších liekov na zvládnutie chorôb sa rapídne znížila.

Zaujímavé je, že o 16 % viac obyvateľov britskej národnosti uviedlo, že by nemali problém konzumovať lieky na báze kanabisu, ak by im ich na predpis poskytol lekár. S touto informáciou prišiel nový prieskum, v ktorom sa uvádza, že Spojené kráľovstvo napomáha kanabis zlegalizovať. Tento krok predstavuje obrovský posun verejnej mienky.

Ďalšia nová objednaná štúdia od Volteface uvádza, že viac ako 6 miliónov obyvateľov má záujem u svojho lekára zistiť, či si môžu kanabis vyžiadať na predpis. V súčasnosti sa s chorobou vďaka užívaniu  tohto konope vyrovnáva až 1 milión ľudí. Podľa informácií sa však povolenie k lekárskym výrobkom na báze kanabisu umožní len ľuďom, ktorých stav je klinický a nie je možné ho zlepšiť licencovanými produktmi.

Aký máte názor na medicínsku marihuanu? Zdroj: pixabay.com
Aký máte názor na medicínsku marihuanu? Zdroj: pixabay.com

Nedávno sa kanabis na uvoľnenie zlegalizoval napríklad v Kanade. Napriek tomu poslanci parlamentu pre VICE uviedli, že sa terajšie zákony o jeho dávkach na uvoľnenie nechystajú zmeniť. Legalizáciu podporuje aj Michael Gove, ktorý v minulosti pracoval ako poradca pre spravodlivosť a políciu Blair Gibbs. Momentálne sa podieľa na aktivitách kampane pre centrum špecializované na liečivé kanabisy.

Prečítajte si tiež:
Prajeme vám krásny piatok! Dnes je Medzinárodný deň piva, choďte s kamošmi "na jedno" a oslávte to

V súčasnosti do kanabisu najviac investuje Londýn. Keďže momentálne je téma drog vo svete často diskutovaná,  viaceré kampane sú zamerané na legalizovanie kanabisu pre rekreačné účely. V kampani sa prezentuje fakt, že orgány činné v trestnom konaní dokážu medzi užívateľmi tohto druhu konope rozpoznať rozdiel.

Jedna skupina ľudí kanabis berie za účelom liečivých účinkov, zatiaľ čo druhá ho užíva len na uvoľnenie. Lekárska inštitúcia s vedúcim postavením, akou je Kráľovská akadémia lekárov, uviedla, že budú zisťovať, čo v téme kanabisu môžu dosiahnuť  s vlastnými politickými vplyvmi.

Zdroj: vice.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií