fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kanada zostrelila „neidentifikovaný objekt“, odmietla však špekulácie o jeho pôvode

Príkaz na zostrelenie vydal premiér Justin Trudeau.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Kanadský premiér Justin Trudeau povedal, že americká stíhačka v sobotu na jeho príkaz zostrelila „neidentifikovaný objekt“, ktorý letel vysoko nad teritóriom Yukon. Udialo sa tak deň po tom, čo Spojené štáty podnikli podobnú akciu nad územím Aljašky.

Kanadská ministerka obrany Anita Anandová na tlačovej konferencii v Ottawe potvrdila, že objekt letiaci vo výške približne 12 000 metrov zostrelili v popoludňajších hodinách, keď sa nachádzal asi 160 kilometrov od kanadsko-americkej hranice v centrálnej časti Yukonu.

Stíhačky F-22 počas ostatných siedmich dní zostrelili tri objekty vo vzdušnom priestore USA a Kanady. Prvým bol špionážny balón z Číny, no ďalšie dva ešte neboli identifikované. Anandová zatiaľ odmietla špekulovať o tom, či objekt zostrelený nad Kanadou pochádza z Číny.

Viac k témam: Kanadský premiér, Špionáž, stíhačky, zostrelený let
Zdroj: SITA.sk – Kanada zostrelila „neidentifikovaný objekt“, odmietla však špekulácie o jeho pôvode © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií