fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kanadský strelec: Spôsobil najhorší masaker krajiny kvôli svojej priateľke

Začiatkom týždňa sme vás informovali o 51-ročnom strelcovi, ktorí v kanadskej provincii Nové Škótsko podľa najnovších informácií zavraždil 22 ľudí. Policajní dôstojníci včera prezradili dôvod jeho vyčíňania. Strelec spôsobil masaker kvôli svojej priateľke, ktorá od neho odišla kvôli týraniu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kanadský strelec, 51-ročný Gabriel Wortman, minulý týždeň v nedeľu spôsobil najhorší masaker v histórií zámorskej krajiny. Po provincii Nové Škótsko jazdil v policajnom aute a strieľal na nič netušiace náhodné obete. Ukázalo sa, že jeho brutálne vyčíňanie bolo oveľa drastickejšie. Polícia dokonca uviedla dôvod, prečo to Kanaďan urobil.

Podnetom mohla byť žena

Miestna polícia dnes prezradila, že od Gabriela Wortmana ušla priateľka, ktorú týral. Muži zákona neuviedli podrobnosti o povahe útoku. Žena podľa všetkého ušla do lesa. Podľa miestnych médií bola zviazaná. Meno ženy je doposiaľ neznáme. V súčasnosti sa zotavuje s traumy a zranení a spolupracuje s políciou. Je pravdepodobné, že práve túto udalosť kanadský strelec využil na rozpútanie hotového pekla.

„Bol to špecifický útok a tejto žene sa podarilo utiecť. To by mohlo byť veľmi dobrým katalyzátorom na začatie série udalostí,“ uviedol na tlačovej konferencii supervízor Kráľovskej kanadskej polície v Novom Škótsku Darren Campbell. Dodal, že polícia je otvorená všetkým možnostiam a nevylučujú možnosť, že kanadský strelec si útoku premyslene naplánoval.

Prečítajte si tiež:
Chris má fetiš na balóniky: Toto sú najšialenejšie sexuálne úchylky
Kanadský strelec: Spôsobil najhorší masaker krajiny kvôli svojej priateľke
zdroj: Royal Canadian Mounted Police

Kanadský strelec bol neľútostný

Po tom, čo žena v sobotu večer utiekla od Wortmana, strávila noc v hustých lesov, ktorý obklopuje vidiecka dedinka Portapique v Novom Škótsku. V nedeľu ráno o pol 7 miestneho času kontaktovala tiesňovú linku. Dovtedy kanadský strelec Wortman zabil v Portapique 13 ľudí. Maskovaný v policajnej uniforme a jazdiaci na falošnom policajnom aute v nedeľu ráno zabil ďalších deväť ľudí.

Piatková tlačová konferencia poskytla prvý podrobný opis streleckého masakru, ktorý trval najmenej 13 hodín. Kanadský strelec prišiel o život rukou príslušníkov Kráľovskej kanadskej polície na benzínovej stanici vzdialenej asi 90 kilometrov od Portapique. Wortman ešte predtým stihol zraniť jedného z dôstojníkov polície a druhého zabiť.

V nedeľu tiež zabil ženu, ktorá bola na prechádzke. Vďaka falošnému policajnému autu sa mu podarilo prejsť ďalej a zabiť minimálne jednu ďalšiu osobu. Zastavil sa tiež v dome ženy, ktorú poznal, zavraždil ju a vzal si jej auto. „Som policajtom už 30 rokov a neviem si predstaviť, horšiu situáciu, ako tú, pri ktorej sa snažíte nájsť niekoho, kto vyzerá presne ako vy,“ podotkol Campbell na margo falošného policajného auta.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle o Archiem vôbec nehovorí: Je jej syn v poriadku?

Verejnosť kritizuje políciu za zlú komunikáciu

Príslušníci polície tento týždeň čelili kritike zo strany verejnosti. Nepáčilo sa im, že o Wortmanovom vyčíňaní napísali len na sociálnych sieťach a informáciu neuviedli v provinčnom systéme núdzového varovania. Polícia informovala o tom, že kanadský strelec ohrozuje náhodné osoby a zároveň prostredníctvom Twitteru varovala miestnych obyvateľov.

Niektoré rodiny obetí uviedli, že lepšia komunikácia by mohla zachrániť životy ich blízkych. Polícia podľa Campbella však verila, že kanadský strelec bol v sobotu v noci „zadržaný“ v rámci policajného obvodu. Rodinám napriek tomu odkázal, že majú právo na hnev.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reuters

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií