fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Karas chce pri novelizácii trestných kódexov spolupracovať s Talianmi, v konfiškácii majetku mafie majú skúsenosti

K agende prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude nasledovať stretnutie na expertnej úrovni.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.11.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách a dôležitosť jeho prevencie si v piatok 25. novembra na stretnutí v Ríme pripomenuli minister spravodlivosti SR Viliam Karas a jeho taliansky rezortný kolega Carlo Nordio.

Ako ďalej v tlačovej správe informuje Ministerstvo spravodlivosti SR, Karas na stretnutí taktiež požiadal Nordia o spoluprácu pri novelizácii trestných kódexov a využitia talianskych skúseností v boji proti organizovanému zločinu.

„Hovorili sme aj o využívaní trestu prepadnutého majetku, kde by sme sa tiež mohli inšpirovať. Taliansko je v problematike konfiškácie majetku, a hlavne jeho následným využívaním zo strany štátu, na vysokej organizačnej úrovni,” uviedol Karas.

K agende prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude nasledovať stretnutie na expertnej úrovni, ktoré bude venované výmene skúseností priamo z praxe za účelom transferu know-how a jeho prispôsobeniu na slovenské podmienky, informoval rezort spravodlivosti.

V rámci diskusie sa šéfovia rezortov venovali aj tematike alternatívnych trestov, nutnosti skrátenia trvania trestným konaní a reforme súdnej mapy.

Viac k témam: konfiškácia, Mafia, Organizovaný zločin, Prepadnutie majetku, Trestný poriadok, Trestný zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Karas chce pri novelizácii trestných kódexov spolupracovať s Talianmi, v konfiškácii majetku mafie majú skúsenosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Výzva pre Slovensko: Zálohujte, ale nezabúdajte triediť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií