fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Karel Gott má svoj hrob dokončený: Toto je miesto, kde je pochovaný

Máte tip? napíšte nám mailom

Je to pár mesiacov odvtedy, ako nás navždy opustil legendárny spevák Karel Gott. Zlatý slávik si zaslúžil krásne miesto posledného odpočinku a jeho hrob konečne môžu navštíviť aj verní fanúšikovia.

Karel Gott je pochovaný na Malvazinkách

Okolo miesta jeho hrobu sa chvíľu špekulovalo, ale nakoniec sa verejnosť dozvedela, kde bude Karel Gott pochovaný. Na cintoríne Malvazinky v Prahe je posledné miesto jeho odpočinku, pretože si to tak sám prial. Krátko po zverejnení tejto informácie mu začali ľudia nosiť na hrob sviečky, kvety a drobné spomienkové predmety, najmä anjeliky. Večer jeho hrob doslova žiaril vďaka stovkám sviečok. Neprichádzali len domáci, ale tiež Slováci alebo Nemci, ktorí tiež milovali maestrov hlas. Vianoce pripomína aj nádherný vianočný stromček, ktorý sa nedá prehliadnuť.

K hrobu vás dovedie mapa

Manželka Karla Gotta, Ivana Gottová, len pred pár dňami informovala priaznivcov speváka o tom, že hrob je dokončený a môžu mu tam venovať tichú spomienku. Na internetovú stránku pridala aj mapu, ktorá ich na cintorín Malvazinky privedie najkratšou cestou k jeho hrobu. Mala tak vynikajúci nápad, aby nikto nemusel príliš blúdiť na mieste, ktoré nepozná. Nakoniec sa všetkým veľmi pekne poďakovala za ich podporu a útechu a nezabudla ani zaželať  krásne Vianoce.  Karel Gott po sebe nechal veľa krásnej hudby, a preto sa očakáva, že na cintorín bude chodiť veľa ľudí.

Prečítajte si tiež:
Bývanie v RETRO štýle? Rozhodne áno!
Karel Gott má svoj hrob dokončený: zdobí ho stromček i stovky sviečok
blesk.cz

Miesto si vybral sám

Karel Gott zrejme tušil, že sa blíži koniec jeho života a mal presne naplánované, čo sa bude diať po jeho smrti. Miesto, kde bude jeho hrob, si vybral sám.  Zaujímavé je, že má výhľad na Bertramku a architekt mal jasné pokyny, ako má vyzerať. Nechýba jeho podobizeň i malý slávik. Okolo sú vysadené kvety, aby to tu počas roka krásne zakvitlo. Je tu dostatočne veľký priestor na vence a kvety, preto sa nikto nemusí báť, že by nenašiel miesto pre svoju kytičku. Pre jeho fanúšikov je toto miesto naozaj dôležité. Môžu sa pokloniť legende, ktorá svojím spevom desiatky rokov robila svet krajším miestom a mala navyše aj veľmi dobré srdce. Prvú sviečku mu zapálila na hrobe manželka a dcéra Lucie. 

https://www.instagram.com/p/B6YHVx6nYYW/

Prečítajte si tiež:

Aj Karel Gott mal svoje tajomstvá: Toto vás prekvapí

Zdroj: blesk.cz  idnes.cz  stars24.cz  nova.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií