fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kate a William: Tajomstvá opatrovateľky vo výchove ich detí

Máte tip? napíšte nám mailom

Výchova detí nie je jednoduchá. Svoje o tom vie aj princ WIlliam a  jeho manželka, Kate Middleton. Obaja sa iba pár mesiacov po narodení princa Georga rozhodli najať si opatrovateľku.

Už viac ako päť rokov je Mária Teresa Turrion Borralo Super Pestúnka“ všetkých detí Kate Middleton a princa Williama. Získať takúto pozíciu nie je jednoduché a vyžaduje si to nielen dôveru zamestnávateľa, ale aj adekvátne vzdelanie. A to Márii určite nechýba. Vyštudovala Norland College, najlepšie školiace stredisko starostlivosti o deti v Anglicku.

Kate a William
Zdroj: Instagram @katemidletonsofficial

Kate a William majú najlepšiu opatrovateľku pre deti

Louise Heren skúmala zákulisie tejto prestížnej školy a  v rozhovore pre The Mirror odhalila niektoré triky, ktoré sa vyučujú v škole Mary Poppins, ktoré bezpochyby uplatňuje Mária Teresa Turrion Borralo.

Ponechajte výber deťom

V prvom rade sa učitelia na univerzite v Norlande domnievajú, že je dôležité zapojiť deti do rozvoja denného programu. Stačí im ponúknuť niekoľko realizovateľných aktivít, z ktorých si môžu vybrať. „Znamená to, že opatrovateľka má určitú kontrolu, ale dieťa si vybralo, čo má robiť a je šťastné, že malo na výber.“ Už od veľmi malého veku , sú deti Kate a Williama nútené vzbudzovať svoju zvedavosť prostredníctvom viacerých aktivít. V škole študujú princ George a princezná Charlotte predmety, ktoré ich kultúrne obohacujú, ako napríklad francúzština, informatika, dramatické umenie a klasický tanec. Obaja starší súrodenci majú už aj vlastné koníčky, medzi ktoré patrí napríklad tenis alebo jazda na koni.

Prečítajte si tiež:
Brad Pitt a Jennifer Aniston vraj plánuju tajnú svadbu

Vysvetlite udalosti podrobne

Ak sa organizuje špeciálny deň, je nevyhnutné pripraviť deti na túto udalosť. Najmenší členovia kráľovskej rodiny to však majú oproti svojim rovesníkom o niečo komplikovanejšie.  Častokrát sú súčasťou oficiálnych návštev a obradov, pričom mnohé z nich sú vysielané aj naživo. Ako informuje Louise Heren, úlohou opatrovateľky je, „aby boli deti šťastné, spokojné a nehrozilo im nebezpečenstvo. Ich správanie musí byť reprezentatívne a musia sa správať slušne, nech sú na akomkoľvek obrade či oficiálnom stretnutí.“  Maria Teresa Turrion Borralo a Kate Middleton deťom vždy vopred oznamujú, kam idú, čo sa bude diať. Rovnako ich učia aj gestá, ako sú napríklad pozdrav z balkóna Buckinghamského paláca. Ich cieľom je predísť nepríjemným prekvapeniam.

Posilnite ich v kľúčových momentoch dňa

Pokyny pre deti pred spaním alebo pri príprave jedla nie sú ani zďaleka triviálne. „Zostáva mi desať minút, aby som umyla riad, môžeš mi pomôcť postaviť stôl?“ Príležitosť pre menšie deti naučiť sa veľa vecí. Napríklad počet príborov a ich správnu pozíciu na stole. Veľmi dôležité je tiež zapojiť deti do výberu jedálneho lístka : „Akú zeleninu by ste si dnes dali?“ Táto otázka nie je pre deti manželov z Cambridge ničím výnimočná. Najmä preto, že princ George a princezná Charlotte sú zvyknutí na kvalitné jedlo, a to vďaka skvelej školskej jedálni!

Prečítajte si tiež:
Zaspievaj si na Karaoke Party a zisti ako si na tom!

Identifikujte krízy

Pretože každá osobnosť dieťaťa je iná, neexistuje žiadna rýchla náprava, ak dostane dieťa jeden zo svojich trucovitých záchvatov. Avšak pestúnky sa vo svojom školiacom stredisku naučia spozorovať príznaky skôr, ako detský záchvat nastane. Super pestúnka detí Kate a Williama dokonca svojich zverencov nikdy nenazýva deťmi. Napriek tomu, že je medzi nimi značný vekový rozdiel, sú pre ňu rovnocenné bytosti.

Čítajte tiež:

Rodrigo Alvez: Ľudský Ken sa stal… Barbie!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií