fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaufland ponúkne čapovanú drogériu – Kde sa jej dočkáte najskôr

Zdá sa, že ani obchodným reťazcom nie je osud planéty úplne ľahostajný. Príkladom je obchodný reťazec Kaufland, ktorý už na jar ponúkne čapovanú drogériu. Stačí, keď si do obchodu prinesiete vlastný prázdny obal a znova ho naplníte.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spôsobov, ako šetriť prírodu, je veľmi veľa. Jedným z nich je napríklad recyklácia prázdnych obalov z kozmetických prípravkov a inej drogérie. Niekoľko predajní siete DM drogerie markt či veľkoobchody Metro ponúkajú službu, vďaka ktorej si načapujete kozmetiku alebo inú drogériu do vlastných obalov či fliaš. Keď prípravok miniete, jednoducho ho znova naplníte.

Kaufland chce ekologickejších zákazníkov

Čapovanie drogérie je mimoriadne ekologické. Namiesto toho, aby ste obal vyhodili do smetného koša, použijete ho hneď niekoľkokrát. Najnovšie túto myšlienku podporil aj obchodný reťazec Kaufland, ktorý so službou čapovanej kozmetiky začne už na jar v bratislavskej predajni na Trnavskej ceste. Služba začne v Bratislave a pravdepodobne sa rozšíri po celom Slovensku.

„Neustále sa snažíme hľadať možnosti, ako prispieť k ochrane životného prostredia a vzdelávať v tomto aj našich zákazníkov,“ uviedla hovorkyňa reťazca Lucia Langová. Rozšírenie sortimentu o čapovanú drogériu je jedným zo spôsobov, ako zákazníkov prinútiť nakupovať ekologickejšie. Kaufland zákazníkom ponúkne produkty od českého výrobcu Tierra Verde.

Kaufland ponúkne čapovanú drogériu: Kde sa jej dočkáte najskôr?

Načapujte, použite a príďte zas

Hovorkyňa reťazca dodala, že sortiment čapovanej drogérie sa bude týkať najmä čistiacich a pracích prostriedkov. „Zákazníci budú mať možnosť si do predurčených nádob načapovať univerzálny čistič domácnosti, plákadlo bielizne, prací gél alebo prostriedok na umývanie riadu,“ vysvetlila Langová. Napriek inovatívnemu nápadu vedúci Kauflandu netušia, či sa táto myšlienka u ľudí ujme. Je však pravdepodobné, že sa rozšíri aj do iných miest Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Obchod s potravinami v Kanade vymenil plastové tašky za ekologické. Inšpiruje tým aj ostatné obchody?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Denník E

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií