fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaufland už nebude baliť uhorky do plastov. Bude to mať vplyv na ich čerstvosť?

Máte tip? napíšte nám mailom

V obchodnom reťazci Kaufland si už môžeme kúpiť aj nebalené uhorky. Predajca tým prírodu ušetrí o 15 ton plastu ročne.

S problematikou plastov sa nezaoberá len Európska únia, ale snažia sa ju riešiť aj sami predajcovia či koneční spotrebitelia. Snažia sa im vyhnúť hlavne v odvetviach, kde sa bez nich dá zaobísť. Jedným z takých odvetví je jednoznačne sortiment zeleniny a ovocia. Častokrát vidíme tieto produkty zabalené v plastových fóliách. Je to hlavne kvôli tomu, že fólia ich udrží dlhšie čerstvé aj v skladových priestoroch. S ovocím a zeleniny bez fólie môže teda prichádzať množstvo komplikácií. Nebalené produkty sa dehydratujú rýchlejšie než tie, ktoré sú zabalené, čo môže mať vplyv na ich čerstvosť.

Začnú uhorkami

Balenie uhoriek do fólie je tiež štandardom vo väčšine európskych krajín. Obaly však nie je možné recyklovať a bohužiaľ, končia v odpade. Obchodný reťazec Kaufland to považuje za vážny problém, ktorým sa rozhodol aktívne zaoberať. „Tým, že budeme predávať uhorky, ktoré nebudú zabalené vo fólii, sa na Slovensku ročne vyhneme produkcii 15 ton plastu. Slovenské uhorky sme začali predávať bez fólie už od marca,“ upresnil riaditeľ nákupu spoločnosti Kaufland Richard Bendík.

Prečítajte si tiež:
Táto fotka letí internetom: To, čo sa deje na fotografií krásnych slečien, vás dostane
uhorky
Zrdoj: pixabay.com

Spoločnosť Kaufland ponúka slovenské uhorky od dvoch slovenských pestovateľov, pričom majoritným pestovateľom je spoločnosť Zelstar. Ide o rodinnú firmu založenú v roku 2004. Spolumajiteľka spoločnosti Zelstar Katarína Asztalosová povedala: „S problémom dehydratácie sme sa rozhodli vyrovnať pomocou ďalšej inovácie v podobe zvlhčovača, ktorý zohráva pri udržaní čerstvosti rozhodujúcu úlohu. Zároveň sme sa rozhodli urýchliť proces zberu a následnej distribúcie a veríme, že výsledok bude pozitívny.“

Ako zastúpenie obchodného reťazca uviedlo v tlačovej správe, vyradenie plastov z predaja je súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti Kaufland v boji proti plastom. Predaj uhoriek bez fólie je teda ďalším krokom.

Zrdoj: spolocnost.kaufland.sk

Zdroj titulnej foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií