fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaufland znovu medzi najlepšími zamestnávateľmi – už piaty raz získal prestížne ocenenie Top Employer

Známy obchodný reťazec patrí k elitným zamestnávateľom nielen u nás, ale aj na európskom trhu.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Známy obchodný reťazec patrí k elitným zamestnávateľom nielen u nás, ale aj na európskom trhu. Kaufland Slovenská republika získal aj pre tento rok prestížne ocenenia Top Employer Europe 2023 a Top Employer Slovensko 2023, ktoré každoročne udeľuje medzinárodná organizácia Top Employers Institute.

Renomovaný inštitút so sídlom v Amsterdame udeľuje na základe nezávislého externého auditu oddelenia ľudských zdrojov certifikáty firmám na celom svete. Spomínaný audit pozorne sleduje najmä oblasti ako rozvoj a vzdelávanie zamestnancov, príležitosti na budovanie kariéry, poskytované benefity či firemnú kultúru. Kaufland dosiahol vo všeobecnom meradle veľmi dobré výsledky a v porovnaní s predchádzajúcim rokom sa zlepšil v každej hodnotenej oblasti.

“Práca v prevádzkach, logistickom centre, ale aj v centrále si od zamestnancov vyžaduje mimoriadne nasadenie, ktoré si veľmi vážime a oceňujeme. Preto starostlivosť o našich kolegov vždy bola, je a bude v našej spoločnosti prioritou,” hovorí Karin Marková, vedúca oblasti ľudské zdroje spoločnosti Kaufland Slovensko.

Ocenenie top zamestnávateľa, ale aj mnohé ďalšie v portfóliu reťazca, sú dôkazom, že Kaufland je skvelé miesto nielen pre výhodné nákupy, ale aj pre budovanie kariéry. Zamestnanci oceňujú flexibilnú pracovnú dobu a pri pozíciách v administratíve aj možnosť pracovať z domu. Okrem trvalého pracovného pomeru reťazec poskytuje aj skrátený úväzok, ktorý radi využívajú najmä rodičia s malými deťmi. Práve tento systém umožňuje harmonicky prepojiť pracovný život s tým rodiným a tzv. work life balance považuje spoločnosť Kaufland za mimoriadne dôležitý pre ďalší rozvoj všetkých zamestnancov.

Prečítajte si tiež:
Muž udrel policajta päsťou do tváre a počas eskortovania sa im vyhrážal „guľkami do hlavy“ a „mafiánmi z Nitry“

Samozrejmosťou sú benefity ako voľno nad rámec zákonom stanovenej dovolenky, tzv. sabatikal, vianočná poukážka, karta Multisport, ktorá sa dá využiť v športových zariadeniach po celom Slovensku, ale tiež posilňovňa v budove centrály a vitamínové či vianočné balíčky. Pracovníci majú zároveň možnosť využiť rôzne zľavy u obchodných partnerov reťazca. Spoločnosti Kaufland špeciálne záleží na príjemnej atmosfére a dobrých vzťahoch na pracovisku, preto pravidelne organizuje teambuildingy pre zamestnancov a športové podujatia aj pre ich rodiny.

Obchodný reťazec ponúka tiež široké možnosti kariérneho rastu, a to nielen pre zamestnancov, ale aj pre mladých študentov stredných škôl v duálnom vzdelávaní a pre absolventov vysokých škôl v Ledeadership programe. V rámci vzdelávacieho procesu majú zamestnanci možnosť využívať rôzne školenia, špeciálne rozvojové programy a príležitosti samovzdelávania na externom portáli, kde sú v ponuke viaceré typy kurzov.

Sféra moderného obchodu sa rozvíja mimoriadne dynamicky a ponúka obrovské možnosti pre ľudí, ktorých táto oblasť a práca v tíme láka. S Kauflandom môže zamestnanec rásť na kariérnom rebríčku už od strednej školy a vypracovať sa až na úspešného top manažéra. V našej spoločnosti má k dispozícii bohaté skúsenosti a zázemie úspešnej medzinárodnej firmy. Sme skutočne hrdí, že to potvrdili a už piatykrát ocenili aj experti z Top Employer Institute,” dodáva K. Marková.

Prečítajte si tiež:
Kolíková: Slovensko potrebuje navrátiť dôveru v právny štát

Informačný servis

Viac k témam: Ocenenie, PR, Top Employer
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaufland znovu medzi najlepšími zamestnávateľmi – už piaty raz získal prestížne ocenenie Top Employer © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií