Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kauza podnikateľky Mojsejovej pre podvod a odpočet DPH sa stále neuzavrela, súd prípad prejednáva od roku 2014

Mestský súd Bratislava I vytýčil tri termíny pojednávania v decembri.

29.10.2023 (SITA.sk) – Kauza podnikateľky Eleonóry Kabrheľovej, známejšej pod nemom Eleonóra Mojsejová, ktorá sa týka podvodu a neoprávneného odpočtu DPH v súvislosti s kúpou tlačiarenského stroja, ešte stále nebola na prvostupňovom súde ukončená. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní Mestského súdu Bratislava I, podľa ktorého sú na 12., 13. a 14. decembra vo veci vytýčené termíny pojednávania.

Prípad súd pritom prejednáva od roku 2014. Známa podnikateľka čelí spolu s Dušanom K., Marekom K., Marošom M., Petrou M. a Donaldom D. obžalobe v prípade údajného podvodu za viac ako 20 miliónov slovenských korún (664 000 eur) a neoprávneného odpočtu DPH.

Podľa prokuratúry obžalovaní podvodným spôsobom pomocou falošnej dokumentácie banskobystrickej firmy vylákali ešte v roku 2007 od bratislavskej faktoringovej spoločnosti viac ako 20 miliónov slovenských korún. V druhom prípade obžaloba píše o daňovom trestnom čine, konkrétne o neoprávnených odpočtoch DPH tiež prostredníctvom banskobystrickej firmy. Údajne obžalovaní v roku 2007 nafingovali kúpu tlačiarenského stroja a chceli pripraviť štát o viac ako 500-tisíc eur.

Viac k témam: Podvod, Súdny proces
Zdroj: SITA.sk – Kauza podnikateľky Mojsejovej pre podvod a odpočet DPH sa stále neuzavrela, súd prípad prejednáva od roku 2014 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií