Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kauza vraždy bývalého policajta Krišku bude pokračovať, Mestský súd v Bratislave stanovil termín pojednávania

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

1.11.2023 (SITA.sk) – Prípad vraždy bývalého policajta Vladimíra Krišku v roku 2009 bude na Mestskom súde Bratislava I pokračovať 24. novembra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

15 ročný trest

Bývalý Okresný súd Bratislava I v tomto prípade už v októbri 2016 v rámci druhého rozsudku uložil obžalovanému Matejovi H. trest 15 rokov väzenia v zariadení s najprísnejším stupňom stráženia. Krajský súd v Bratislave však rozsudok zrušil a prikázal prvostupňovému súdu opätovne konať. Mal napríklad vypočuť príslušníkov polície, ktorí participovali na vyšetrovaní skutku.

Prvý verdikt v prípade vraždy expolicajta z Vianoc 2009 pritom Okresný súd Bratislava I vyniesol už v roku 2013. Bratislavský krajský súd ho však v auguste 2014 zrušil a nariadil súdu vykonať ďalšie dôkazy.

Konkrétne mal prvostupňový súd opätovne vypočuť niektorých svedkov a preveriť isté skutočnosti o mieste činu. Súd sa mal napríklad zaoberať aj tým, prečo mal poškodený expolicajt pri sebe veľký obnos peňazí.

Zábery z bezpečnostných kamier

Incident sa stal na toalete v jednom z podnikov v bratislavskej Vrakuni v noci z 25. na 26. decembra 2009. Bezpečnostná kamera v podniku zaznamenala pád expolicajta na zem, ale samotný konflikt s útočníkom tam nevidno.

Na záberoch je však zachytený príchod trojice ľudí na WC – medzi nimi aj Mateja H. Okrem neho tam bola jeho údajná priateľka a muž, s ktorým bol v tú noc v podniku. Trojica opustila toalety a krátko nato tam padol k zemi dvakrát bodnutý expolicajt.

Zavraždený Kriška

Obžalovaný Matej H. po odchode z toalety odišiel z podniku. Potom bol 11 mesiacov v zahraničí, na Slovensku po ňom vyhlásili pátranie. Prihlásil sa až v novembri 2010, súd ho však do väzby nevzal.

Zavraždený Vladimír Kriška žil niekoľko rokov v Austrálii a na Vianoce v roku 2009 prišiel spolu s partnerkou na Slovensko ukázať dcéru starým rodičom. Na Slovensku v minulosti pracoval ako kukláč, neskôr bol ochrankárom ústavných činiteľov.

Viac k témam: expolicajt, Pojednávanie, Súdy, Vražda, vražda policajta
Zdroj: SITA.sk – Kauza vraždy bývalého policajta Krišku bude pokračovať, Mestský súd v Bratislave stanovil termín pojednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií