Kaviareň držala leva v tesnej sklenenej vitríne. Zákazníci sa tomu spokojne prizerali

Kaviareň držala leva v tesnej sklenenej vitríne. Zákazníci sa tomu spokojne prizerali

Kaviareň v Instanbule láka zákazníkov na exotické zvieratá. Tým však neposkytuje vhodné podmienky…

Instanbulská kaviareň s názvom MevZoo sa môže pochváliť tým, že vlastní niekoľko exotických zvierat, na ktoré láka zákazníkov. Medzi zvieratami nechýba lev, krokodíly, hady, plameniaky či papagáje. Rozruch vyvolal práve lev, ktorému vybudovali sklenenú vytrínu, v ktorej sa mal prechádzať pomedzi zákazníkov. Tá však nebola širšia viac než meter a tak životné podmienky zvieraťa boli skutočne mizerné.


Podľa všetkého by sa malo jednať o mladého levieho samca. Na jednom z videí, ktoré kaviareň zverejnila na svojom Instagrame, vidieť, ako ho naháňa malé dievčatko a má z toho veľkú radosť. Zviera však šťastne rozhodne nevyzerá. Nepekný a nehumánny pohľad však zákazníkov od popíjania svojich drinkov neodradil.

Samotná kaviareň sa označuje ako rehabilitačné centrum pre zvieratá, no už na prvý pohľad je jasné, že zvieratá tam nemajú dobré podmienky na život a trpia. “Poníženie uprostred Istanbulu. Táto kaviareň týra zvieratá v tzv. rehabilitačnom centre,” napísal na svoj Twitter Oytun Okan Senel, prezident tureckej veterinárnej komory. Už viac než 3 tisíc ľudí podpísalo petíciu, ktorá bojuje za zatvorenie tohto podniku.

Turecké ministerstvo lesov a vôd celú situáciu v kaviarni prešetrilo. Keďže podnik má všetky potrebné opatrenia, nebolo možné ho zatvoriť a ani odtiaľ zvieratá odobrať. MevZoo bude ale musieť sklenenú vytrínu odstrániť a levovi zabezpečiť lepší výbeh.

https://www.instagram.com/p/BkqMwRHgNQu/?taken-by=mevzoo

https://www.instagram.com/p/Bkna-v1AlCU/?taken-by=mevzoo

https://www.instagram.com/p/Bkli8IJADWW/?taken-by=mevzoo

 

 

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/world/europe/lion-kept-in-glass-case-cafe-istanbul-mevzoo-animal-rights-a8436476.html?

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Bude iPhone 8 z nerezovej ocele?

Foto: https://www.instagram.com/mevzoo/?utm_source=ig_embed

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*