fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaviareň MiPig Cafe prišla s novinkou: kávu si môžete vychutnať v spoločnosti malých prasiatok

Nevážia viac ako päť kíl

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo svete plnom globálnych a klimatických zmien, búrlivých diskusií o existencie cirkusov či zoologických záhrad padne určite vhod informácia o niečom pozitívnom. Keď sa môžeme na malý moment zasmiať alebo si aspoň spríjemniť deň niečím milým, život je hneď o niečo krajší.

Ak si myslíte to isté, určite by ste mali navštíviť kaviareň MiPig Cafe v časti Japonska označenej ako Meguro. Nájdete tam prasiatka, ktoré sa vám zmestia pokojne aj do vrecka. Nesú totiž prívlastok „mini”.

https://www.instagram.com/p/BvRYdL7Jue3/

https://www.instagram.com/p/Bw5SpzDplP-/

Popri popíjaní kávy, kapučína alebo horúcej čokolády sa s nimi môžete aj zahrať. Nejde o jedinú kaviareň, ktorá okrem tradičných nápojov alebo zákuskov ponúka i tento malý bonus v podobe mini zvieratka. V centre hlavného mesta Japonska, v Tokiu, nájdete zvieracích kaviarní hneď niekoľko, napríklad kaviareň, kde vám spoločnosť robia mačky, sovy či dokonca dikobrazy.

Prasiatka nemajú viac ako dva až štyri mesiace a vážia okolo päť kilogramov. Aj keď sú malinké, v skutočnosti ide o prasiatka svine domácej, ktorá môže v dospelosti dosiahnuť hmotnosť niekoľko sto kíl. Príkladom môže byť Esther, prasnica z nášho nedávno publikovaného článku, ktorá má v súčasnosti neuveriteľných 294 kilogramov. A to malo byť večne malé prasiatko, teda aspoň to si mysleli jej majitelia.

https://www.instagram.com/p/Bx1i7MmCgr_/

Prečítajte si tiež:
"Vybehaj to s Matejom": Slovenský reprezentant Matej Tóth chce zabojovať proti obezite Slovákov

Podľa medzinárodnej organizácie proti týraniu zvierat (SPCA) sú prasiatka navždy malého vzrastu, pretože vybraným prasniciam modifikujú počas tehotenstva plod presne pre tento účel. Tento umelý zásah do ich tela však vedie ku genetickým poruchám plodu. Z nich sú najčastejšie skrátená doba života a široká škála zdravotných problémov.

https://www.instagram.com/p/BwjZa35JJsW/

Prasiatka sú tiež veľmi obľúbené medzi celebritami, jedno také dokonca vlastní i Bratislavčanka Marta, ktorá ho chová vo svojom byte.

Zdroj: upsocl.com, instagram.com/mipig cafe

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií