Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Každé ráno by sme nemali zabudnúť na tieto tekutiny

Rána sú dôležitým časom, pretože práve vtedy začína celý náš deň. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, aké tekutiny by ste mali zaradiť do svojho ranného jedálnička.

Voda

Prvú vec, na ktorú upozorníme, bude voda. Tá totiž pomáha naštartovať metabolizmus na celý deň. Pitná voda môže uvoľniť z krvného obehu toxíny a pomáha udržať našu pokožku jasnejšiu a zdravšiu. Takže sa ju oplatí určite piť. Bohužiaľ, viac ako polovica populácie trpí dehydratáciou bez toho, aby si to uvedomovala. To, či k ním patríte aj vy, môžete zistiť v nasledujúcom článku.

Pokračovanie pod reklamou

Aleo vera

Použitie aleo vera je blahodárne vo viacerých prípadoch. Pomôže obnoviť akékoľvek vysušenie pokožky, lieči popáleniny, ba dokonca dokáže hydratovať systém vitamínmi. Vitamíny E, B a C, ktoré sa nachádzajú v tomto malom zázraku, nám pomáhajú udržiavať zdravý a mladistvý vzhľad pleti.

Pokračovanie pod reklamou

Aloe je tiež považované za jedno z najlepších prírodných produktov pre starostlivosť o krásu. Gél z tejto rastliny účinne zmierňuje rezné rany, infekcie, taktiež bojuje so zápalom a svrbením, vzhľadom na svoje analgetické vlastnosti. Viaceré štúdie ukázali, že aloe vera je dokonca lepšie ako konvenčné prostriedky pri liečbe popálenín, čo upokojuje bolesť a urýchľuje proces hojenia. Viac o pozitívach aloe vera si môžete prečítať na tomto odkaze.

Voda s citrónom

V dopoludňajších hodinách je vhodné piť vodu s citrónom. Ide o skvelý spôsob, ako dostať dávku vitamínu C, ktorý nám dodáva energiu na celý deň. Zároveň voda s citrónom zvyšuje funkciu metabolizmu, stimuluje mozog, pomáha pri trávení a zlepšuje absorpciu vápnika.

Mrkvová šťava

Mrkvová šťava je úžasná pre zdravie kože. Obsahuje beta karotén, ktorý spôsobuje lesk kože. V podstate vám môže dať tmavšiu pigmentáciu bez toho, aby ste museli ísť von na slnko. Mrkvová šťava pomáha aj pri problémoch so zápchou a používa sa aj kvôli celkovej detoxikácii organizmu. Zároveň je vhodná aj pri predchádzaní problémov s hemeroidmi a prospieva kostiam, zubom, očiam a chráni nervy.

Foto: www.pexels.com
Zdroj: www.chasingfoxes.com,  www.medicin.cz

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií