fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vysadnite na motorku a užite si dobrodružstvo: TOTO sú najlepšie cesty v Európe

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas letných mesiacov aj na našich cestách vidíme mnoho motocyklistov. Vyznávači dvoch kolies sa snažia užiť si teplé mesiace plnými dúškami, a tak vyhľadávajú tie najzaujímavejšie cesty, kde by mohli svoju motorku prevetrať.

Nemusíte však ostať len na Slovensku. Po celej Európe je množstvo zaujímavých ciest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Toto sú najlepšie cesty, aké v Európe nájdete.

Transfagarasan, Rumunsko

Kľukatá rumunská cestička bola označená za najlepšiu cestu na svete jednou z najprestížnejších motoristických relácií Top Gear. Pôvodná trojica na čele s Jeremym Clarksonom bola túto cestu otestovať na autách, no to nič nemení na tom, že je vhodná aj pre motorky. Meria približne 90 km a je plná nádherných zákrut.

Triglavský národný park, Slovinsko

Ďalšia zaujímavá cesta, ktorá nie je príliš ďaleko od slovenských hraníc, je v Slovinsku. Cesta vedie cez národný park a zavedie vás až do Talianska. Bonusom na trase sú tunely vyhĺbené priamo do skál.

View this post on Instagram

#mototrip #ktm #ktm950 #ktm950smr

A post shared by Daniel Křižka (@dnl_krzk) on

Durmitor, Čierna Hora

Táto cesta je na rovnaký smer ako dve predchádzajúce. Podobne ako v Slovinsku, aj tu cesta vedie priamo cez národný park. Ak sa na ňu do Čiernej Hory vydáte, musíte byť opatrný. Kľukatá cesta je pomerne úzka a chýbajú na nej zvodidlá. Na ceste tiež nie je výnimočné, že sa tam objavia kravy, ktoré spásajú okolité pastviny. Výhodou tejto trasy je dobrá dostupnosť k chorvátskemu moru. 

Passo dello Stelvio, Taliansko

Medzi najlepšie cesty Európy je zaručene Passo dello Stelvio. Cestička v talianskych Alpách ponúka nielen zážitok z jazdy, ale aj z okolitej prírody. Treba však dávať pozor na cyklistov, ktorí toto stúpanie obľubujú tiež a dokonca tu zvyčajne vedie aj trasa Giro d’Italia.

https://www.instagram.com/p/BzjH4vIo3g1/

Trollstigen, Nórsko

Ak sa chcete vydať na opačný smer Európy, je tu možnosť. Aj keď horská cestička nie je prístupná celoročne kvôli tuhým zimám, počas letných mesiacov by tento stav nemal nastať. Po ostrých zákrutách úzkej cesty sa vám na vrchole naskytne naozaj nádherná scenéria.

https://www.instagram.com/p/Bz8Ql6pFRoC/

Grossglockner – Rakúsko

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií